Türkiyenin en büyük akvaryumu

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve GamZe tarafından 20 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  İstanbul Akvaryum Florya

  Dünyanın en büyük tematik akvaryumu olma özelliğini taşıyan Florya’daki İstanbul Akvaryum Kompleksi her biri 6 bin 800 metreküp su hacmine sahip 64 tankın bulunduğu akvaryumda bin 500 çeşit toplam 15 bin deniz ve kara canlısı yer alacak. Canlılar, doğal ortamlarına en yakın koşullarda yaşamlarını sürdürecek.

  [​IMG]

  Akvaryumun gezi güzergâhı bölümünde Karadeniz’den, Pasifik’e Yağmur ormanları’ndan Atlantik’e kadar uzanan 16 tematik alan var. Örneğin Yağmur Ormanları’nda ıslanmamak için şemsiye açmanız lazım çünkü suni yağmur yağıyor. Karadeniz bölümünde ise Nuh’un Gemisi, Ege bölümünde antik uygarlıkların izleri, Kızıldeniz’de mercanlar yer alıyor.

  iki kattan oluşan toplam 22 bin metrekarelik akvaryumda, interaktif oyunlar, eğlence mekanları, 5 boyutlu cep sineması, kafe ve çocuk oyun alanları da yer alıyor.

  Akvaryumun her bölümünde dokunmatik LCD ekranlı kiosklar bulunuyor. Ziyaretçiler, bu kiokslar aracılığıyla hayvanlar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilecek.

  Kompleksin yaklaşık 268 milyon TL’lik toplam maliyetinin 138 milyon TL’sini Büyükşehir Belediyesi, geri kalanı ise yüklenici firma karşıladı.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş