Türkiye

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve abdulkadir tarafından 31 Ocak 2008 başlatılmıştır.

 1. abdulkadir Well-Known Member


  Karşımızdaki düşman, güçlü olduğu kadar plan ve projeleriyle de faaliyet yapmaktadır. Müslüman Türk milletinin müzmin düşmanları Siyonist Yahudi, Hıristiyan batı ve Amerika, yaptıkları araştırmalarda şu sonuçlara vardılar.

  * Müslüman Türk Milleti: Dünya tarihine yön vermiş, az sayıdaki kavimlerden biridir. Dünya tarihinden, Müslüman Türk milletini çıkarırsanız, ortada tarih kalmaz. Dolayısıyla dünya tarihi yeniden yazılmak zorunda kalır.

  * Müslüman Türk Milleti: Dünya tarihinde en çok devlet kuran millettir. Devlet kurmak, Müslüman Türkler için çok sıradan işlerdendir. Bağdat'taki Abbasi halifesinin Mısır'a atadığı vali, görev yerine gitmez. Bağdat'ta sefa sürmek varken Mısır'a niçin gitsin? Yerine, Ahmet Bin Tolun'u vekâleten görevlendirir. Ahmet bin Tolun bir Türk'tür. Mısır'ı vali adına yönetmeye giden Ahmet bin Tolun, altı ay gibi bir sürede o kadar başarılı işler yapar ki; Mısır'da ilk Müslüman Türk devletini kurar. Tarihçilerin ortak tespiti "hükümdarından başkası Türk olmayan, ilk Müslüman Türk devleti, "Tolun Devletidir."
  Barbaros kardeşler… Midilli adasından kalkıp Kuzey Afrika'ya giderler. Birkaç senede Cezayir devleti kurulur ve ilk hükümdarı Oruç Reis olur.
  Bu iki örneğin yanına onlarcası yazılabilir.

  * Müslüman Türk Milleti: Aynı anda, bir millete ait üç devlet olacak, üçü de dünyanın zirvesinde, lider devlet olacak. Bu da sadece Müslüman Türk Milletine özgü bir hadisedir. Osmanlı, Timur, Memluk üçü de Müslüman ve aynı millete mensup. Üçü de dünyanın zirvesinde, hem de aynı zaman diliminde…
  Gazneliler zirvede, Karahanlılar peşinde… Büyük Selçuklu Zirvede, Gazneliler ve Karahanlılar onu takip ediyor.

  * Müslüman Türk Milleti: Dünya tarihinde Müslüman Türk milleti kadar zafer kazanmış başka bir millet yoktur. Zalimlere, medeniyet ve insanlık dersi verip düşmanlarına karşı verdikleri savaşların çoğunluğundan zaferle çıktılar. Ortaçağda Papa Vatikan'dan Hıristiyan batıya sesleniyor: "Anlaşılmıştır ki tanrı Türklerle birliktedir. Onları mağlup etmek artık imkânsızdır." Papaya cevap bir başka batılıdan, Argon Kralından: "Düşman, kapılarımızdadır. Balta, ağacın köküne kastetmiştir. Eğer bize Tanrı'nın bir yardımı vaki olmazsa, balta kökü kesecektir."

  * Müslüman Türk Milleti: İslam dininden aldığı, inanç, ilim, sevgi, merhametle, insanlığı önce kendi nefsinde yoğurdu, sonrada bütün dünyaya yaydı. Batı; insanı insan yapan evrensel değerleri Müslüman Türk milletinden öğrendi. Yüzyıllar boyu, Müslümanların elinde olan şehirlerin bir kütüphanesinde bulunan kitap, Avrupa'nın tamamında yoktu.

  * Müslüman Türk milleti ile ilgili bu bilgileri Siyonist Yahudi, Hıristiyan Batı ve Amerikalı uzmanlar çok iyi bilmektedir. Onlar Müslüman Türk Milletinin tarihini en ince ayrıntısına kadar araştırıp, çıkan sonuca göre kendilerine yol haritası çizdiler.
  1–Müslüman Türk milleti, kontrol altına alınmazsa, dünyanın geleceği ile ilgili planların hiçbirinin hayat bulma şansı yoktur. Müslüman Türk milletinin olduğu yerde başka Miletlere söz düşmez.
  2–Müslüman Türkleri etkisizleştirmek için, önce ellerindeki kutsal kitapları Kur'anı Kerim alınmalıdır. Müslüman Türklerin hayat kaynağı olan Kur'an ellerinden alınırsa, hayat damarlarını kesilir, dolayısıyla da fazla yaşayamazlar.
  3–Tarih bilimcileri derler ki: "Milletlerin karakteristik yapıları kolay kolay değişmez. Geleceklerinin, geçmişlerine benzeme ihtimali yüksektir. O halde Müslüman Türk milletlini boş bırakmaya gelmez. Devamlı onları uyutacak, sıkıntıya sokacak, başlarından belanın eksik olmayacağı işlerle uğraştırmak lazım. Tarihleri ve milli kültürleri ile aralarını açılacak.

  * Bu sebeplerden dolayıdır ki: Siyonist Yahudi, Hıristiyan Batı ve Amerika, Müslüman Türkleri sevmez, bizim hayrımıza olacak en küçük bir hadiseye evet demezler. Onlar bilir ki; "bu milletin önüne konulan engeller kaldırıldığında, onları tutmak mümkün değildir." Humeyni İran'da gerçekleştirdiği devrim ile Ortadoğu'daki oyunu bozdu, yılların planlarını altüst etti. "Müslüman Türk milleti içinden çıkaracağı bir vatan evladı ile değil Ortadoğu'nun, dünyanın seyrini değiştirebilir." İşte "büyük oyun" bunun için kuruldu. Bu sebeple diş mihraklar, dört bir yandan ülkemizi kuşatmış bulunuyor.
  Ortadoğu'da ki gelişmelere, Türkiye niçin direk olarak müdahil olamaz? "Büyük oyunu" kuranlar, bizi kontrollü ve uzak tutar, çünkü tarihimizden, geçmişte yaptıklarımızdan korkarlar. Türkiye onlar için uyuyan bir Aslan'dır, menfaatleri için uyanmaması gerekir.
   


 2. yagmur Well-Known Member

  Doğru anlamışlar ama niçin hep müslüman Türk milleti yazılmış anlam veremedim, Türk milletinin tarihi müslümanlığı kabul etmelerinden çok daha eskidir, müslüman Türk milleti yazılması rahatsız etmiyo ama müslüman olmayan Türkler de vardır ve ayrıca dini buraya alet etmemek lazım bence, Türk Milleti denmesi daha doğru
   
 3. R.CARLOS Guest

  ellerine sağlık
   
 4. kajmer Well-Known Member

  Eline sağlık yalnız başlıkta Türkiye yazısının baş harfini bir dahakine büyük yazarsan sevinirim . .
   
 5. ot-gu Genel Sorumlu

  kajmer haklı Konu başlıkların ilk harfini büyük yazalım ayrıca Türkiye nerde geçerse geçsin büyük yazalım
   
 6. ŞEHİT Guest

  Güzel Olmuş Sağol Abdulkadir
   

Sayfayı Paylaş