Turkcell Superonline'dan Evlere 1000 Mpbs - 1 Gigabit İnternet

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 4 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  "Işık hızında internet" sloganı ile duyurulan Gigabit internet bağlantısı, altyapısı uygun olan yerleşim merkezlerinde verilmeye başlanıyor. Turkcell Superonline tarafından verilen bu hizmet, evlerin altına kurulan yönlendiricilere fiber optik kablolar yardımı ile getirilen internet bağlantısının dairelere Gigabit network kabloları ile dağıtılmasına dayanıyor. Turkcell bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında 1 Gigabit (1000 Megabit) internet bağlantısını sunmaya hazır olduğunu, altyapı çalışmalarını tamamladığını ve bu hizmeti vermeye başlayacağını duyurdu.

  Superonline, Turkcell'in gücünü adına ekleyerek bundan böyle "Turkcell Superonline" markasıyla hizmet verecek. Turkcell Superonline markasının lansmanı ile birlikte sunduğu evlere kadar saniyede 1000 Megabit internet hızı ise, Türkiye'yi dünyada bu hizmeti sunan ilk 5 ülkearasına soktu.

  Fiyatları : 1000 Megabit'lik bağlantının ücreti ise ilk 3 ay için aylık 499 TL olacak. Ondan sonra ise aboneler 1000 Megabit hizmeti 999 TL'den almaya devam edecekler.
   


 2. GuNaHKaR Well-Known Member

  1000 Mbps (1 Gigabit) internet ile neler yapabilirsiniz?
  Saniyede 1000 Megabite kadar çıkabilen fiber internet altyapısıyla yüksek bant genişliği isteyen bir çok işlem, aynı anda çok kullanıcıyla gerçekleştirilebiliyor. Örneğin birden fazla kullanıcı ile yüksek hızlarda dosya indirme, online oyun oynama, upload, HD video stream etme gibi işlemler aynı anda sorunsuz yapılabiliyor.

  1000 Mbps (1 Gigabit) internet hızıyla:

  - Tolstoy'un Savaş ve Barış'ı büyüklüğünde 500 romanı sadece 1 saniyede yüklemek
  - Her biri 45 dakikalık 20 müzik albümünü sadece 1 saniyede yüklemek
  - 90 dakikalık HD bir filmi yaklaşık 3,5 dakikada yüklemek (2 Mbps ile 30 saatte yükleniyor)
  - 1 dakikalık Super HD filmi yaklaşık 6,5 dakikada yüklemek (2 Mbps ile 200 saatte yükleniyor)
  - 700 MB'lik VCD kalitesinde bir filmi 5,6 saniyede indirmek mümkün.
   

Sayfayı Paylaş