Turkcell Rumara

Konusu 'Turkcell' forumundadır ve GamZe tarafından 8 Eylül 2014 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Turkcell Rumara ve nasıl kullanılır kısaca anlatalım;

  Turkcell, cep telefonu numarasını paylaşmak istemeyen aboneleri için cep numaralarından farklı 6 haneli ''rumara'' edinmelerini sağlayan servis. Cep numaranızı vermek istemiyorsanız rumaranızı vererek görüşme yapabilirsiniz.

  Rumara almak için veya başka bir deyişle "Rumara" servisine abone olmak için RUMARA yazıp 7777'ye kısa mesaj attıktan sonra gelen mesaja EVET yazmanız yeterlidir.

  Rumaraya sahip olan Turkcell'liyi 2 şekilde arayabilirsiniz:

  1) "RUMARA"sı olan bir Turkcell'liyi aramak için telefonunuzun mesaj bölüme ARA yazın, boşluk bırakarak aradığınız kişinin "RUMARA"sını ekleyip 2222'ye ücretsiz mesaj gönderin. Gelen onay mesajına EVET yazmanız ile birlikte cep telefonunuza "7575250"den arama gelir, siz kabul ettikten sonra aramak istediğiniz kişinin telefonu çalar. Telefonu açtığında konuşmaya başlayabilirsiniz.

  (Örnek: ARA 183952).

  2) Cep telefonunuzdan *199* tuşladıktan sonra, RUMARA'YI yazın, sonuna # ekleyip, arama tuşuna basmanız yeterli.

  "RUMARA"sını aradığınız Turkcell'li cep telefonu numaranız yerine cep telefonu ekranında "757 52 50" servis numarasını görecektir.

  "RUMARA"sını aradığınız bir Turkcell'liye sadece yurt içinde ve cep telefonu kullanıma açık olduğu zamanlarda ulaşabilirsiniz.
   


Sayfayı Paylaş