Turkcell KimAramış

Konusu 'Turkcell' forumundadır ve OrKuN tarafından 12 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Telefonunuz kapalı ya da ulaşılamaz olduğu durumlarda kullanılan bir servistir.
  Böylece herhangi bir yönlendirme yapmanıza gerek kalmadan sizi kimin aradığını ve ne mesaj bıraktığını ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.
  Telefonunuzun ulaşılamaz olduğu durumda sizi kimin, kaç kez, hangi tarih ve saatte aradığı bilgileri, ulaşılabilir duruma geldiğinizde kısa mesajla size bildirilir. Ayrıca, arayanlar size sesli mesaj da bırakabilir.
  Turkcell Telefon Yedekleme servisi ile rehberini yedeklemiş aboneler, bilgilendirme mesajları içerisinde arayanların numaraları yerine rehberlerinde kayıtlı olan isimlerini görebilirler.

  [​IMG]

  Ücretlendirme
  Telefonunuz kapalı veya ulaşılamaz olduğu durumlarda gönderilen, arama detayı ve sesli mesaj bilgisini içeren mesajlar ile 7565 ’i arayarak sesli mesajlarınızı dinlemek ücretsizdir.
  KimAramış’a yönlendirilmiş hattı arayan kişi, sinyal sesini duyana kadar ücret ödemez. Sinyal sesinden sonra konuşma, arayanın kendi tarifesi üzerinden ücretlendirilir.

  Kullanım
  KimAramış servisini kullanmak için herhangi bir yönlendirme yapmanıza gerek yoktur.
  KimAramış servisi tüm Turkcell faturalı ve Hazır Kart abonelerine otomatik olarak açıktır.
  Telefonunuz kapalı ya da ulaşılmaz olduğunda KimAramış otomatik olarak devreye girer.
  Bırakılan sesli mesajları 7565 ’i arayarak ücretsiz dinleyebilirsiniz. Mesajları dinledikten sonra 1’e basarak kendi tarifeniz üzerinden size mesaj bırakan kişiyi arayabilirsiniz.
  'KimAramış' mesajı içinde artık sizi bir kere arayan bilgisi de cep telefonunuza kısa mesaj olarak gelecektir. Size gelen bu mesajı hiçbir değişiklik yapmadan direkt 2222'ye göndererek arayanın kim olduğunu 90 kuruşa öğrenebilirsiniz.

  Detaylar
  Telefonunuz açık olduğunda da istenen koşul için (Meşgul, Cevapsız ve Tüm Aramalar için) sizi arayan kişilerin kapalı anonsu duymasını sağlayabilirsiniz.

  Telefonunuzun Yönlendirme menüsünden, hattınızı, istenen koşul için (Meşgul, Cevapsız ve Tüm Aramalar için) 7585 'e yönlendirebilirsiniz.
  • Telefonunuzu Tüm Aramalar koşulu için 7585 'e yönlendirdiğinizde, telefonunuz açık olmasına rağmen sizi arayanlar kapalı anonsu duyar.
  • Meşgul koşulu için yönlendirme yaptığınız durumlarda sizi arayanlar telefonunuz meşgulse kapalı anonsu duyar.
  • Cevapsız koşulu için yapılan yönlendirmelerde ise arayan kişi telefona cevap verilmediği zaman kapalı anonsunu duyar.
  Her koşulda arama detay bilgileri size anlık olarak kısa mesajla gönderilir. 7585'e yaptığınız yönlendirmeden dolayı ücret ödemezsiniz, ancak size iletilen ve arama detaylarını içeren her kısa mesaj 0,5 TL olarak ücretlendirilir.
   


Sayfayı Paylaş