Türk Telekom Arena Hakkında Bilgi

Konusu 'İstanbul' forumundadır ve GamZe tarafından 28 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Türk Telekom Arena Hakkında Bilgi
  Türk Telekom Arena (Aslantepe), Galatasaray Spor Kulübü'nün inşaat aşamasındaki Seyrantepe Spor Kompleksi içerisinde 55,147 seyirci kapasiteli Turkcell Süper Lig ve UEFA standartlarında olacak, kapalı spor salonu ve alışveriş merkezleri (sinema, hipermarket, cafe, bar) ile beraber yer alacak olan stadyumudur. Ayrıca yapıldığında Türkiye'nin en lüks ve en modern stadyumu olacaktır. UEFA tarafından henüz stad tamamlanmadan Türk Telekom Arena 5 yıldızlı statlar arasına alınmıştır. Bu statyum sadece maçlarda değil, ekonomik anlamda eğlence ve kongre merkezi olarak da önemli katkı sağlayacaktır.

  Stadyumun temeli 13 Aralık 2007 tarihinde atılmıştır. Üstü açılır-kapanır olan stadyum ve çevre bağlantı yollarından yapımına devam edilen stadın şu anda kaba inşaatı tamamlanmıştır. Planlanan teslim tarihi 29 Ekim 2010'dur. Stadyum 2010-2011 sezonunun ikinci yarısında kullanıma geçecektir. Stadyum Avrupa'nın en iyi 10 stadından biri olmaya adaydır. Ayrıca bu stadyum Avrupa'da ve Dünya'da örneğine çok az rastlanabilen açılır-kapanır çatı özelliğine de sahiptir. Stadyumun projesi Mete Arat'a aittir. İnşa maliyeti 160 milyon €'dur.

  Galatasaray A.Ş ve Türk Telekom arasında yapılan sponsorluk anlaşması gereğince, 102,5 milyon $' lık ödeme karşılığında, Aslantepe' de yapılan stadyumun adı Süper Lig 2009-10 sezonundan itibaren 10 sezon süreyle "Türk Telekom Arena" olarak anılacaktır.

  Stadyumun pazarlama işini ISG firması, işletmesini ise AEG firması yapmaktadır. Stadyumun loca, VIP ve BS koltuklarının tanıtımı 21 Nisan 2009' da Galatasaray Adası' nda yapılmış ve satışa çıkarılmıştır. Locaların tamamı kısa süre içinde satılmıştır.
   


Sayfayı Paylaş