tüpgaz,otogaz.dökme gaz...

Konusu 'Oto Yardım' forumundadır ve yaren38_20 tarafından 21 Kasım 2007 başlatılmıştır.

 1. yaren38_20 Well-Known Member


  TÜP GAZ NEDİR?

  LPG' nin çelik tüplere konularak tüketicilere sunulduğu hale Tüpgaz denir.
  Evde ya da işyerinizde, farklı ihtiyaçlarınız için üretilen 2, 12, 24, 45 kg' lık TOTALGAZ tüpler, üretim aşamasında ve sonrasında, TS-55 EN 1442 standardına uygun olarak sürekli kontrol edilir.

  TOTALGAZ tüplerinde, Marka Kabartması ve Shrink Kapak bir standarttır.

  TOTALGAZ; logosunu ve adını taşıyan mühür kapak ve shrink ile tüpünüzün ilk defa sizin tarafınızdan açıldığını garanti eder, emniyetiniz için modern detandörler kullanır. Ayrıca nitelikli dağıtım elemanlarımız siz ve sevdiklerinizin güvenliği için özveri ile çalışmaktadırlar.

  İhtiyaç duyulan her anda, TOTALGAZ tüpünüz adresinize en kısa zamanda güvenle ulaştırılır.

  TOTALGAZ LPG tüpleri, dolumdan, bayilerimize,oradan da sizlere ulaşıp tüketildiği ana kadar her türlü kaza, yangın ve zarara karşı poliçe teminatları devlet tarafından belirlenen, zorunlu sorumluluk sigortası ile sigortalanmıştır.
  Detandörler

  Türk Standartları Enstitüsü TS-1862 standartlarına uygun detandörlerimiz, LPG'nin tüp çıkış basıncını ayarlayarak cihazların sağlıklı çalışmasını ,gazın en uygun ve en güvenli şekilde kullanılmasını sağlar. Farklı kullanım alanlarına göre aşağıda belirtilen 3 değişik Totalgaz detandörümüz mevcuttur.

  12 kg mavi tüp:

  Vidalı detandör
  12 kg gri tüp:

  Çift kademeli üstten geçmeli detandör (fırın, ocak, şofben)
  Çift kademeli, üstten geçmeli, Gaz – Stop'lu detandör (fırın, ocak)
  Fırınlarda ve ocaklarda kullanılan detandör modelimizde Gaz-Stop Emniyet Sistemi kullanılmaktadır. Bu sistem; hortumda meydana gelebilecek ani çıkmalar veya yırtılmalarda, gazın detandör dışına çıkmasını engeller ve ekstra güvenlik sağlar

  Mühür Kapak ve Shrinkler
  Tarafınıza kullanıma sunulan tüplerimizin tamamında şirketimizin logo ve adını taşıyan Mühür Kapak ve shrinkler mevcuttur. Bu mühür kapak ve shrinkler; Totalgaz tüplerinin otomatik ve tam olarak doldurulduğunu ve dolum sonrası tüm gaz kaçak kontrollerinin eksiksiz yapıldığını gösterir. Mühür kapak ve shrinkleri taşıyan Totalgaz tüplerini emniyet ve tam doluluk garantisi içinde ilk siz açarsınız.


  OTOGAZ

  Türkiye'nin ilk otogaz kuruluşlarından biri olan TOTALGAZ, dünya çapında uyguladığı kalite standartlarını Türkiye' de 360'a yakın istasyon sayısıyla tüketicilere ulaştırmaktadır.

  Total bu ilk olma yolunda, Performa Eurodiesel, yüksek oktanlı kurşunsuz benzin Performa 98 Octane ve super benzin kullanan araç kullanıcılarına kurşunsuz benzin kullanma imkanı veren Performa Greenmax ürünlerinden sonra, şimdi de 5 Ekim 2004 tarihinden itibaren, Avrupa Birliği standartlarına (EN 589) uygun, yepyeni bir otomotiv LPG yakıtı olan, Performa EuroGas'ı ithal ederek müşterilerine sunmuştur.

  Şu ana kadar ülkemizde kullanılmakta olan LPG'de propan oranı %25-30 iken, yeni ithal ettiğimiz Performa EuroGas'da bu oran %50 seviyelerine yükseltilerek, kış dönemi için gerekli buhar basınç değerlerine ulaşılmış ve yakıtta yüksek performans sağlanmıştır.


  DÖKME GAZ NEDİR?​


  Çevreyi kirletmeden sayısız avantajlardan yararlanılarak, evde ya da işyerinde, her türlü kullanım olanağı sağlayan, güvenli bir enerji kaynağıdır.
  Ülkemiz rafinerilerinde üretilen veya yurt dışından gemi ile ithal ettiğimiz gazlar, boru hatları ile TOTALGAZ' ın depolama tesislerine gelir. Depolardan da özel pompalar, güvenlik sistemleri ve sayaçlarla donatılmış tankerlerle size ulaşarak, istediğiniz miktarda özel tanklarda depolanır. Bu sistem sayesinde alınan gazlara DÖKMEGAZ denir.
  Dökmegaz sistemleri, prosedür ve talimatlara uyulduğunda tehlikesi olmayan yüzde yüz güvenli sistemlerdir.
  Tankerler vasıtasıyla taşınabildiğinden diğer gazların ötesinde, çok farklı alanlarda kullanılabilir.
  Açığa çıkan enerji yüksek kalori değeri taşıdığından ve daha verimli yandığından enerji tasarrufu da sağlamaktadır.


  Yüzde 100 ithal edilen ve Avrupa'da standart olarak kullanılan Performa EuroGas, yüksek propan oranı ve oktan değerleriyle, soğuk havalarda bile araçların ilk çalışmasında kolaylık sağlamakta, araçların motorlarına yüksek ve vuruntusuz bir performans kazandırarak, sürücülerin kış aylarında yaşadıkları sıkıntıları ortadan kaldırmaktadır. Araçlarında Performa EuroGas kullanan müşterilerimiz, sunduğumuz ürünün yüksek performansını hemen fark edeceklerdir.

  Şirketimiz en iyi hizmet, kalite ve ürünleri siz müşterilerimize sunmak için çalışmalarına devam etmektedir


  Kullanım Alanları
  Dökmegaz tankerler vasıtasıyla taşınabildiğinden diğer gazların ötesinde, çok farklı alanlarda kullanılabilir. Bunlar;

  Toplu Konutlar
  Kimya Sanayi
  Villalar
  Metal Sanayi
  Otel ve Tatil Köyleri
  Gıda Sanayi
  Kağıt sanayi
  Tekstil ve Deri Sanayi
  Cam sanayi
  Kojenerasyon Üniteleri
  Otomotiv Sanayi
  Fırınlar
  Seramik Sanayi
  TOTALGAZ Evlerde;

  Uluslararası kalite ve tecrübesiyle, farklı mekanlar için, maksimum verim yaratan farklı çözümler üretir.
  Isınma başta olmak üzere, mutfak, banyo vb. mekanlardaki enerji ihtiyacınızı güvenle karşılar.
  Daha verimli yanma sağlar ve açığa çıkan enerji daha fazladır.
  TOTALGAZ dökme LPG' nin sıvı yakıtlara oranla emisyonu ve katık oranı daha azdır.
  TOTALGAZ, güçlü ve yaygın dağıtım ağıyla en hızlı, en kaliteli ve en güvenli servisi verir. TOTALGAZ İşletmelerde;
  Farklı üretim alanları için maksimum verim yaratan farklı çözümler üretir.
  Çevre kirliliğini en aza indirger.
  İşletmelerin bütün enerji ihtiyaçlarını karşılar.
  Enerji kesintisi olmayacağından üretim aksamaz.
  Daha verimli yanıp yüksek enerji verdiğinden, enerji tasarrufu sağlar.


  Totalgaz Tesisat Güvenliği ​

  Konut ya da işyerlerinde kurulacak sistemlerin projelendirilmesi, ihtiyaçlarınız doğrultusunda, TOTALGAZ mühendisleri ve teknik ekibi tarafından yapılmaktadır.

  Yeni kurulacak sistemler için öncelikle saha keşfi yapılır. Tasarlanan proje, gerekli ekipmanların bir araya gelmesiyle montajlanır. Montajı biten sistemlerin kullanıma sunulması, kontrol edilmesi TOTALGAZ ekipleri tarafından yapılmaktadır
   

  1 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş