Tünel Kalıp

Konusu 'İş Hayatı' forumundadır ve OrKuN tarafından 24 Ocak 2012 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Tünel Kalıp
  tünel kalıp animasyon, konutlarda tünel kalıp uygulamaları, tünel kalıp sistemi, tünel kalıp video, tünel kalıp sistemleri, tünel kalıp uygulaması, tünel kalıp sistemi dezavantaj

  Hız, Düşük Maliyet, Dizayn Esnekliği, Betonun Eşsiz Avantajı...
  Mükemmel seçim: Tünel Kalıp.

  Tünel Kalıp Nedir?
  Tünel kalıp, müteahhidin tek operasyonla bütün duvarları ve katı 1 günlük zaman dilimi içerisinde dökmesini sağlayan modern inşa metodudur. Zaman, kalite ve fabrikasyon tutarlılığını esneklik ve tasarrufla birleştiren eşsiz bir sistemdir.

  Tünel kalıp sisteminin uygulaması sonucunda desteklenmiş, hücresel beton yapılar ortaya çıkar. Elde edilen, yüksek kaliteli yüzeyler minimum rötuş yapılarak dekorasyona hazır hale getirilebilirler.

  [​IMG]

  Tünel kalıp sistemi yüke dayanıklı ve farklı uygulamalarda kullanılabilecek yapılar meydana getirir. Özellikle konut blokları, oteller, öğrenci yurtları, gibi katları birbirinin tekrarı olan yapılarda çok etkilidir. Yapılar 40 veya daha yüksek katlı olabilir. Sistem tutarlılığı prefabrike elemanların uygulanmasını olanaklı kılmıştır.

  Tünel kalıp sistemi ülkemizde olduğu gibi, Amerika ve Avrupa’da sıkça uygulanmaktadır. Yapılan akustik testlerine göre düzenlemelerde belirtilen ses düzeylerinin 5dB üzerine kadar ses yalıtımı elde edilebilmektedir.

  Tünel kalıp size:
  -Önemli maliyet kazancı
  -Önemli işçilik kazancı
  -Hızlandırılmış inşaa
  -Fazladan iş güvenliği
  -Çok daha fazla yönetim kontrolü
  -Denetlenebilir iş akışı
  -Hassas, yüksek kaliteli yapılar
  -Dizayn ve esneklik
  ...ve betonun bütün değerlerini kazandırır.

  -Tünel kalıplar projeye özel üretlirler.
  -Tecrübe ve emek bu üretimde çok önemli rol oynar. Elektronik ortamda modellenen kalıp sistemleri, müşterilerimize de üç boyutlu olarak sunularak onayı alınır ve üretimine geçilir.
  -Üretim işleminden sonra müşteri tarafından da gözden geçirilebilen ürün, gerekiyorsa değişiklikler tamamlanarak sevkiyatı gerçekleştirilir.
  -Uygulamada vinç ve diğer taşıma elemanları önemli yardımcılardır.

  kaynak: indice
   


Sayfayı Paylaş