TRT Öyle Bir İsim Seçti Ki

Konusu 'Güncel Olaylar' forumundadır ve Balako tarafından 9 Ocak 2012 başlatılmıştır.

 1. Balako Well-Known Member


  Azerbaycan'da gerçekleştirilecek Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye'yi Can Bonomo temsil edecek. TRT'nin resmi açıklamayı 19.00'da yapması bekleniyor.

  [​IMG]

  TRT'nin uzun tartışmaların ardından Eurovision'da Türkiye'yi Can Bonomo'nun temsil etmesine karar verdi. Daha önce Eurovision için Kıraç, Atiye, Sıla ve Hande Yener'in adı geçmişti. TRT'nin bu seçimi müzik dünyasında olumlu karşılanırken, bazı ünlü isimler Can Bonomo'yu ilk kez duyduğunu itiraf etti.

  TRT'nin Hadise'den sonra tercihini hep erkek solistlerden yana kullanması sanal alemde en çok konuşulan konularından biri oldu.

  CAN BONOMO KİMDİR?

  İzmirli Can Bonomo, müziğe 8 yaşında gitar çalarak başladı. Ortaokul ve lise boyunca sürdürdüğü müzik çalışmalarına İstanbul’da devam etti. 17 yaşında İstanbul semalarına açılmaya karar veren Bonomo, müzik dünyasına ses prodüksiyonculuğu yaparak atıldı. Bilgi Üniversitesi’nde Sinema-Televizyon Bölümü’nde okudu. Üniversite yıllarında Radyo Klas, Number One FM ve Radio N101’de radyoculuk yaptı. Daha sonra, televizyona geçerek Number One TV ve MTV’de televizyon programları hazırladı. Televizyonculuk kariyeri süresince çeşitli reklamlarda rol aldı.

  [​IMG]

  Aldığı Ödüller;

  - 8. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri 2011 'En İyi Çıkış Yapan Sanatçı'

  - 38. Altın Kelebek Televizyon Ödülleri 2011 'En İyi Çıkış Yapan Solist'
   


Sayfayı Paylaş