Trafikte Sorumluluk Hareketi Projesi

Konusu 'Sosyal Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 3 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Trafikte Sorumluluk Hareketi Projesi Nedir
  Sorumlu Vatandaş Trafikte Sorumluluk Hareketi, Can Dostları Trafikte Sorumluluk Hareketi, Trafikte Sorumluluk Hareketi Projesi Hakkında

  T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının koordinasyonunda, trafik ve taşıt güvenliği alanında çalışma yapan kurum ve kuruluşların iş birliğiyle gerçekleştirilen projeyle trafikte can güvenliği konusunda koruyucu önlemler alınması ve sorumluluk bilincinin geliştirilmesi konularında toplumda farkındalık yaratmak amaçlanmaktadır.

  Proje konumlandırılırken, Türkiye'nin en önemli sorunlarından biri olan trafikte can güvenliği konusunda kalıcı ve sürdürülebilir çözümler üretebilmenin konuyla ilgili paydaş kuruluşların katılımıyla mümkün olabileceği gerçeği temel alınmıştır.

  4 Mayıs 2010 tarihinde Ankara'da yapılan basın toplantısıyla kamuoyuna duyurulan projenin ilk paydaş toplantısı da aynı gün gerçekleştirilmiştir. Proje, 2010 yılında hedef gruplara özgü Güvenli Taşıt Hareketi, Can Dostları Hareketi ve Sorumlu Vatandaş Hareketi olmak üzere üç alt projeyle devam etmektedir.

  Kamuoyunda trafikte sorumluluk konusunda farkındalık yaratmak amacıyla hedef gruplara özgü eğitim modülleri geliştirilmiş, ulusal ve yerel medyada yayınlanmak üzere tanıtım filmleri çekilmiştir.

  trafikhareketi.org
   


Sayfayı Paylaş