Trabzonspor Bir Başkaldırıdır

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 5 Ekim 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Trabzonspor’un kaptanı ve A Milli Takım’ın kalecisi Tolga Zengin, Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu oldu ve Trabzonspor’un Türk futbolunda bir başkaldırı olduğunu söyledi.İşte başarılı kalecinin Trabzonspor, kariyeri ve Milli Takımla ilgili sözleri:

  Sakatlığın ne durumda?
  Sol dizimde sakatlığım vardı; MR çekildi, ciddi bir durum yok, biraz ödem var. 3-4 gün sonra antrenmanlara başlarım. Tedbir amacıyla A Milli Takım’ın aday kadrosundan çıkarıldım.

  GELECEKTE NE OLACAĞI BİLİNMEZ, ANCAK ŞU ANDA SADECE TAKIMIMA KONSANTRE OLDUM. TRABZONSPOR’UN KAPTANI OLMAK BENİM İÇİN BÜYÜK BİR ONUR
  -Avrupa maçlarındaki başarın Avrupalı takımların dikkatini çekti; gelecekte bir Avrupa macerası olabilir mi?

  Her şeyden önce bir Türk futbolcu olarak ismimin bu büyük takımlar için anılması bana gurur veriyor. Ama ben şuan sadece işime konsantre oluyorum. Anı yaşamak önemli; ileride ne olacağını bilemeyiz; ama şu anda Trabzonspor'un kaptanıyım ve takımımın başarısı için çalışıyorum. Bu benim için büyük bir onur ve çok önemli bir görev. 1996’dan bu yana Trabzonspor’dayım; artık burası benim evim gibi… Trabzon’a aşık bir insanım. Dolayısıyla ileride Avrupa’ya gidecek olsam dahi; bu kulübümün herkesin rızası alınarak yapılabilecek bir transfer olur; fakat şu anda bunları düşünmüyorum.

  GRUPTAN ÇIKMAMAMIZ İÇİN HİÇ BİR NEDEN YOK
  -Şampiyonlar Ligi’ndeki hesaplama nedir? Hedef birinci olarak gruptan çıkmak mı?

  Trabzonspor'un şu anki konumunu kimse düşünmüyordu. Önümüzdeki CSKA Moskova maçlarından alacağımız 4 puan bizi çok daha avantajlı bir noktaya getirir. Gruptan çıkmamak için bir sebep görünmüyor. Önemli avantaj elde ettik. Grubumuzda çok güçlü takımlar var ama bu gruptan çıkmamamız için hiçbir neden yok. Bizim öncelikli hedefimiz gruptan çıkmak, ben çıkacağımıza inanıyorum.

  TRABZONSPOR BİR BAŞKALDIRIDIR
  Trabzonsporlu taraftarlar, Trabzonspor’un diğer büyük takımlara göre geri plana itildiğini düşünüyorlar… Bu konuda yorum yapmak ister misin?

  İstanbul takımları kadar medyada yer bulmuyoruz; ama kuruluşu itibariyle de baktığınız zaman Trabzonspor bir başkaldırıdır. İstanbul takımlarına karşı alınan başarılar bu başkaldırının en önemli göstergesidir. Taraftarımızın takımımızı İstanbul takımlarına oranla geri plana itildiği yönündeki kaygısını anlıyorum. Ama biz işimizi yapacağız. Biz cevabımızı sahada veririz.
   


Sayfayı Paylaş