Toyota, tarihi satış için 30 dakikada kredi verecek

Konusu 'Oto Kredi' forumundadır ve OrKuN tarafından 19 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  [​IMG]
  TOYOTA Türkiye CEO'su Ali Haydar Bozkurt, 2010 yılında Türkiye'de tarihi satış yapmayı hedeflediklerini belirterek, "Bunu başarmak için yeni projeler ve farklılıklar yaratmak gerekiyor. Biz de bu doğrultuda her müşterimiz için finansal çözümler sunacağımız “Toyota Finans Sistemi”ni hayata geçiriyoruz. Tek noktadan 30 dakikada kredi vereceğiz" dedi.

  Malımız altın gibi
  Bu yıl, Türkiye otomotiv pazarının öngörülenin üzerinde büyümesi üzerine yıl içerisinde ilave 5 bin adet lokasyon almayı başardıklarını söyleyen Bozkurt, 20 yıl boyunca Toyota Türkiye'nin yapmış olduğu satıştan daha yüksek bir satışla bu yılı kapatıp bir anlamda Toyota Türkiye tarihinde, tarihi bir rekor kırmak üzere tüm hedeflerini revize ettiklerini anlattı. Otomotiv stoğundan korkmadıklarını, hatta biraz daha fazla stokla çalışmayı seven bir firma olduklarını belirten Bozkurt," "Çünkü insanlar showroomlarda otomobillere dokunmak istiyor. Bilgisayardan araba göstermeyi sevmiyor. Malımız altın gibi, malımız her zaman bizim malımız. Biz bu yılı 32 bin adet satışla kapatır, tarihi rekorumuzu kırarız” dedi.

  30 dakikada kredi
  Hem bu yıl tarihi rekor hem de 2014 yılında 50 bin adetlik satış hedefine ulaşmak için başlattıkları projelerden birinin “Toyota Finans Sistemi” olduğunu kaydeden Bozkurt şöyle konuştu: "Bu sistemi güçlü çözüm ortaklarımız Akbank, TEB Cetelem ve Hedef Filo Hizmetleri ile birlikte vereceğiz. Sistem tek merkez olarak 60 Toyota Plaza'dan hızlı bir şekilde işleyecek. Yaklaşık 30 dakika sürecek kredi işlemleri sonrasında müşteriler isterse dönemsel esnek ödeme veya kişiye özel aylık ödeme seçeneklerinden faydalanabilcek. Temmuz ayı boyunca bu sistemden yararlanmak isteyenler istedikleri otomobilleri 6 bin liraya varan indirim, aylık yüzde 0.79 faiz ve dosya masrafı olmadan alabilecek."

  Finans şirketi kuracağız
  Toyota'nın Türkiye temsilcisi ve dünyadaki en büyük distribütörü olan ALJ Grub'la birlikte bir kaç yıl içinde kendi finans şirketlerini de kuracakları mesajını veren Bozkurt, "Bunun için biraz zaman gerekiyor. Şu anda gerekli çalışmaları yapıyoruz. Kendi şirketimizi kurmadan önce bu sistemi hayata geçirip, müşterilerimize bu dönem içinde kolaylık sağlıyoruz" dedi.
  05.07.2010, Pazartesi
   


Sayfayı Paylaş