Toyota, çevre dostu yeni araçları ile Paris Motor Show’da

Konusu 'Toyota' forumundadır ve OrKuN tarafından 26 Eylül 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Toyota, çevreci araçları ile Paris Motor Show’a damgasını vurmaya hazırlanıyor. Toyota, hibrit teknolojisini bir adım ileriye taşıyan Plug-in Hybrid (PHV) aracı ve de düşük emisyon değerlerine sahip Mini SUV segmentindeki yeni modeli Urban Cruiser ile Paris Motor Show’da farkını ortaya koyacak.

  Büyüme ve gelişim stratejisini; sürdürülebilir bir toplum ve dünya için çevresel üretim teknolojilerinin geliştirilmesi yönünde oluşturan Toyota’nın, 4-19 Ekim 2008 tarihleri arasındaki Paris Motor Show’da sergileyeceği yeni otomobilleri, markanın CO2 emisyonlarının düşürülmesine yönelik misyonunun en önemli parçası.

  Sürüş dinamizminden, şık tasarımdan ve güçlü performanstan vazgeçmeden emisyon değerlerini azaltmak için sürekli yeni teknolojiler üreten Toyota’nın Paris Motor Show’da sergileyeceği modeller, katılımcıların ilgi odağı olacak. Toyota’nın yeni mini SUV modeli Urban Cruiser ve normal bir elektrik prizinden veya şarj etme istasyonlarından kolayca şarj edilebilen Plug-in Hybrid (PHV) aracı Toyota’nın çevre konusundaki çalışmalarının en yeni örnekleri arasında yer alıyor


  Urban Cruiser, SUV Konforuyla Düşük Yakıt Tüketimi


  Toyota’nın Paris Motor Show’da dünya prömiyerini gerçekleştireceği yeni mini SUV modeli Urban Cruiser, konforlu ve güvenli aynı zamanda düşük yakıt tüketimi ve CO2 salımına sahip bir SUV aracı kullanmak isteyen sürücüler için mükemmel bir alternatif sunacak. Tanıtımı yapılacak 1.4lt D-4D Dizel All Wheel Drive (AWD) çevreye duyarlı bir SUV olduğu kadar, yeni spor ve eğlenceli tarzıyla karşımıza çıkacak.


  Hibritte Son Nokta: Plug-in Hybrid (PHV)
  Geçtiğimiz yıl hibrit teknolojisinde 10’uncu yılını kutlayan ve bugüne kadar sattığı 1.5 milyon adedin üzerinde hibrit araçla lider durumda yer alan Toyota, bu teknolojide de sınır tanımıyor. Toyota’nın Paris Motor Show’da sergileyeceği Plug-in Hybrid (PHV) aracının, yakıt verimliliği ve emisyon salım verilerinde yeni açılımlar sağlaması bekleniyor.

  PHV otomobiller, kısa mesafeler için elektrikli bir otomobil olarak kullanılırken sıfır emisyon ve sessiz bir yolculuk sağlıyor. Daha uzun mesafelerde ise normal bir hibrit otomobil gibi kullanılıyor.
  PHV araçları Toyota ile İngiltere’nin en büyük enerji şirketlerinden EDF Enerji işbirliğiyle 2007 yılının eylül ayında Fransa’da, şimdi de İngiltere’de yol testlerine tabi tutuluyor. İngiltere’de yapılan testlerde, aracın şehir ortamındaki yol koşulları, sürücü davranışları ve beklentileri doğrultusunda performansı ölçülüyor. EDF Enerji yardımıyla şu ana kadar İngiltere‘de 40 şarj noktası kurulmuş olup gelecek aylarda bu sayının artırılması planlanıyor.

  Sonuçların, Toyota’nın PHV teknolojisini geliştirme çalışmalarında önemli bir rol oynayacağı düşünülürken, dünyanın en çevreci seri üretim otomobil teknolojilerinden olan Toyota’nın hibrit teknolojisindeki liderliğine artı bir değer katacak.

  Plug-in Hybrid araç teknolojisi , Avrupa Elektrik Birliği tarafından verilen ilk Eurelectric ödülün sahibi de oldu..

  [​IMG]
  [​IMG]

  26.09.2008, Cuma
   


Sayfayı Paylaş