Toplumda Ailenin Önemi

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 23 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Toplumda ailenin yeri ve önemi
  Toplumda Ailenin Önemi, Toplumda Ailenin Önemi nedir, Ailenin toplumdaki önemi nedir, Aile Toplumun Temelidir, toplumda ailenin önemi nelerdir, ailenin toplum açısından önemi, ailenin toplumdaki yeri ve önemi, türk toplumunda ailenin yeri ve önemi, türk toplumunda ailenin önemi, toplumda ailenin yeri ve önemi

  Anne, baba ve çocuklardan oluşan en küçük insan topluluğa aile adı verilir. Aile üyeleri arasındaki ilişkiler ve aile ortamı , psikososyal yönden gelişen bireyin en çok etkileşime uğradığı yerdir. Aile toplumun temel taşıdır. Toplumun aile yapısı ne kadar sağlam olursa, o toplum da o kadar güçlü olur. Uyumlu bir ortamda büyüyen ve gelişen çocuk, sağlıklı ve güçlü bir insan olarak topluma katılır. Bu da topluımun sağlam ve güçlü olmasına katkı sağlar. Aile toplumun özüdür. Manevi değerlerini kaybeden aile yapısı çöken ülkenin manevi çöküşü de hızlı olacaktır.

  Dinimiz aileyi kutsal bir kurum olarak görür. Her devirde aile yapısı sağlıklı olan toplumların diğerine göre daha güçlü oldukları görülmektedir.
   


Sayfayı Paylaş