Tomy Xiao!

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve pult tarafından 6 Eylül 2009 başlatılmıştır.

 1. pult Well-Known Member


  [​IMG]

  Bir zamanlar sıklıkla kullanılan Polaroid fotoğraf makineleri, amatör kullanıcılar için anları kaydetmenin en pratik ve hızlı yoluydu. Ve artık Tomy Xiao TIP-521 dijital fotoğraf makinesi ile aynı yöntem daha da kolay hale geliyor.

  21. yüzyılın Polaroid'i denilebilecek olan Tomy Xiao TIP-521, kendi üzerinde taşıdığı ufak bir yazıcı ile, çekmiş olduğunuz fotoğrafları anında kağıda basmanızı sağlıyor. Çekilen fotoğrafları 16 MB'lık belleğinde tutan cihaz, LCD ekranından seçerek beğendiğiniz resmi size mürekkep kullanmadan kağıda dökme imkanı sunuyor. Özel olarak geliştirilmiş ZINK adlı kağıt, özel bir teknoloji ile üretilmiş ve içerisindeki boya kristallerinin ısıtılması yöntemi ile fotoğrafları oluşturabiliyor.

  Beğendiğiniz fotoğrafı 60 saniyeden kısa sürede basabilen cihazın ay sonunda piyasada olması bekleniyor. 5 Megapiksellik TIP-521, yaklaşık 357 dolar karşılığı satışa sunulacak. 10'lu paketlerde satılacak olan ZINK kağıtlarının fiyatı ise 9 dolar olacak.
   


 2. ot-gu Genel Sorumlu

  bak bu iyi haber, dijital çıktığından beri fotoğraflarımızı sadece ekranlardan izlemeye başladık, eskiden albümlerimiz vardı ne güzel dizer içerisine aradabir çıkarıp bakardık :)

  10 lu paket 9 dolar çokda pahalı değil, sanırım ebatlar biraz küçük ama olsun
   
 3. pult Well-Known Member

  Dijital ortama kaydedilmiş fotoğraflar mutlaka bir gün her nasıl oluyorsa bir şekilde bozuluyor veya yanlışlıkla siliniyor,bizim evde 60 yıllık fotoğraf var ve halada en güzel şekilde duruyor ve uzun yıllarda kalacak gibi,en güzeli fotoğrafı kağıda basmak,fotoğrafın kalıcılığı açısından gayet güzel bir çalışma ileriki yıllarda umarım dahada geliştirilir.
   
 4. ot-gu Genel Sorumlu

  ekranlarda gördüğümüz için bastırmaya eriniyoruz heralde artı extra masraf oluyor ondanda kaçıyoruz nasıl olsa görüyoruz diye ama muhakkak dediğin gibi çok uzun yıllar dijital ortamlarda saklayamıyoruz pult, ya siliniyor ya sakladığımız ortam bozuluyor bir şekilde güzelim fotolar yok oluyor yıllar içerisinde,

  ama kagıda dökülen fotolar albümlerde başına iş gelmesi zor itina ile baktığımız çin bizdede yılların siyah beyaz fotoları var hala sorunsuz duruyor ve uzun yıllarda duracaktır eminim.
   
 5. pult Well-Known Member

  Bir aralar fotoğrafları basmayı denedim,yazıcı kağıt kartuş falan derken baktım masraflı oluyor vaz geçtim,aslında bu işi çok ucuza yapan yerler var,biraz zaman ayırsak önem verdiğimiz fotoğrafları bastırabiliriz.
   

Sayfayı Paylaş