Tivibu Ev Cihazları için ttNet Çözüm

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 21 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Kullanıcılarına Tivibu keyfi sunan TTNET'in tercihi, Aztech HL110E Homeplug Adaptörleri oldu. TTNET kurulumu sırasında Aztech HL110E Homeplug Adaptörler, Tivibu Ev paketine ek olarak satın alınabiliyor. Aztech HL110E sayesinde ev içinde duvar delmeden, kablo çekmeden, pratik bir şekilde modem ve televizyon arasında bilgi aktarımı sağlanıyor.

  İnternet hattı üzerinden ses ve görüntü verisi taşımaya olanak sağlayan IPTV üzerinden Tivibu Ev hizmetini veren TTNET, uzun süren testlerden sonra teknoloji destekçisi olarak Aztech HL110E'yi seçti. TTNET dileyen tüm müşterilerine bu homeplug adaptörlerden temin ediyor.

  Kurulum sırasında Aztech HL110E Homeplug Adaptörler Tivibu Ev paketine ek olarak satın alınabiliyor. Bu cihaz sayesinde ev içinde duvar delmeden, kablo çekmeden çok daha pratik bir şekilde modem ve televizyon arasında veri aktarımı sağlanıyor. Aztech HL110E Homeplug Adaptör 200 Mbps'e varan hızı sayesinde HD kalitesinde ses ve görüntü aktarımını destekliyor. Kolayca kullanılabilen homeplug adaptörün en büyük avantajlarından biri taşınabilir olması. Evde yeni düzenlemeler yapılacağı zaman Aztech HL110E'nin prizini değiştirerek bir diğer fişe takmak yeterli.

  TV yayın akışının ekranda donması ya da takılması gibi problemlerin yaşanmaması için ara bağlantı cihazlarının birbirine çok hızlı ve kesintisiz şekilde veri aktarımı yapabilmesi büyük önem taşıyor. TV yayını elektrik hattını kullanarak modemden Tivibu Ev cihazına taşınabildiği için homeplug adaptörler bu veri aktarımı sırasında en çok tercih edilen ürünler. Modeme gelen ses ve görüntü homeplug adaptörler sayesinde ev içinde odalar arasında elektrik hattı üzerinden taşınabiliyor. Böylece, modem ve TV arasında kablo çekmeden de kesintisiz ve güvenli bir şekilde Tivibu keyfi yaşanıyor.

  [​IMG]
   


 2. GuNaHKaR Well-Known Member

  AZTECH HL110E Homeplug adaptörün özellikleri

  - Intellon INT6400 Chipset ile 200 Mbps'ye kadar elektrik üzerinden hızlı bilgi transferi.
  - 802.11b/g kablosuz ağ bağlantısı.
  - Bilgisayar ve çevre birimleri, kablosuz sistemler gibi her türlü cihaza bağlanabilme.
  - Kesintisiz ve güvenilir veri, ses ve görüntü işleme ve aktarımı (HD Görüntü aktarımı yapabilme)
  - Elektrik prizini network portu olarak kullanabilme imkânı.
  - Elektrik hattı üzerinden 200 metreye kadar veri aktarımı.
  - IPTV, Multimedya network ve triple-play uygulamaları için ideal.
  - Çok kolay (tek tuş ile) ve hızlı bağlantı kurulumu.
  - Paylaşımlı genişbant internet erişimi.
  - 128 bit güvenli bilgi aktarımı yapabilme.
  - Üzerinde bulunan 3 gösterge ışığı sayesinde çalışmasını rahatça takip edebilme.
  - Windows 98/ME/200/XP/Vista işletim sistemlerine uyumlu.
  - İkinci bir HL110E ile beraber çalışabilir.
  - 2 yıl garantili
   

Sayfayı Paylaş