Tıkalı Klozeti Nasıl Açarız

Konusu 'Nasıl Yapılır?' forumundadır ve EmRe tarafından 29 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Tıkanmış Bir Klozet Nasıl Açılır, Tuvalet Gideri Açma, Tıkanmış Tuvalet Açma Yöntemleri;

  Tuvalet tıkanıklığı sorunuyla karşılaşanlar genellikle kendileri açmaya yönelirler. Pompalama gibi klasik yöntemlerin yanı sıra tuvalet açıcı olarak piyasada satılan özel kimyasal çözücüleri deniyorlar.

  Klozet içerisine bir şey kaçırılmış ise o klozet makine olmadan açılmaz. Fakat içerisine fazla kağıt atımından dolayı tıkandı ise yada plastik koku giderici vb. sert bir cisim kaçmış ise genelde klozet es kısmında yani kıvrımından dönemez ve orada kalarak tıkanıklığa sebep olur. Elin ulaşabileceği noktaları makinesiz açabilirsiniz. Elin ulaşamadığı bölgelerde makine kesinlikle gerekir.

  Tuvalet veya klozet tıkanıklıklarını nalbur veya herhangi bir tesisatçıdan alacağınız pompa yardımı ile açabilirsiniz. Klozetin içerisine bir miktar su doldurun ve aldığınız tuvalet pompası ile vakum yapınız. Vakum sırasında üzerinize su sıçrayabilir. Bu yüzden evinizde eski elbiseler varsa değiştirmenizi tavsiye ediyorum. Yada klozet içerisine nalburlarda satılan tıkalı boru açma telleri satılır. Bu teli klozetin deliğinden sokarak çeviriniz. çevire çevire ileriye doğru itin. Sonra yavaşça geriye doğru çekin. Tıkanıklığınız hala açılmadıysa bu işte uzman tesisatçılardan kanal açma makineleri ile yardım alabilirsiniz.
   


Sayfayı Paylaş