Ticari fırsatlar

Konusu 'Oto Kredi' forumundadır ve OrKuN tarafından 17 Nisan 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Hükümetin ÖTV indirimi Mart ayında
  otomobil satışlarını şubat ayına göre üç kata yakın artırmasına rağmen, ticari araçta desteğin yeterli bulunmaması satışlarda da kendisini gösterdi. Şubat ayında 7 bin 250 adet hafif ticari araç satılırken, Mart’ta bu sayı 14 bin 489’a yükseldi. Aynı dönemde otomobil satışı 40 bini aşınca, firmalar ticari araç stoğunu eritmek için ÖTV indiriminin dışında kendi kampanya silahlarını hızla devreye sokmaya başladı.


  FIAT: Fiat, Ducato’dan Fiorino’ya kadar tüm ticari araç modelleri için geçerli olan ve Nisan ayı sonuna kadar sürecek olan kampanya kapsamında ÖTV indirimine ek olarak yüzde 10 indirim avantajı sunuyor. Ayrıca kampanya kapsamında 12 aya kadar 0 faizli kredi imkanı da yer alıyor.

  RENAULT: Renault’da Nisan ayında ÖTV indiriminin dışında yeni Kangoo Express ve Multix’de 10 bin TL kredi için 12 ay vadeli 0 faiz, Master ve Trafic modellerinde ise 15 bin TL için 12 ay vadeli 0 faiz fırsatı sunuyor. Sıfır faizli bu kampanyada Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarını kapsayan yaz aylarında hiç ödeme yapmadan sahip olabiliyorlar.

  VW: Volkswagen’de ticari araç modelleri arasında yer alan Transporter ve Caddy’de düşük ÖTV oranlarının yanısıra indirim avantajı ve kredili alımlarda 60 aya varan vadelerle uygun kredi koşulları sunuyor. Transporter modelinde yüzde 8’e varan indirim oranı ile 34 bin 950 TL’den başlayan fiyatla satılıyor. Volkswagen Caddy ise yüzde 4 indirim oranıyla 34 bin 950 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Ayrıca kampanya kapsamında 60 ay vadeli 20 bin TL kredi kullanarak 535 YTL aylık araç sahibi olunuyor.

  TATA: Tata’nın Türkiye distribütörü İsotlar Grup’ta Nisan ayında yeni pick-up modeli Xenon için önemli bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında Xenon’un 4x2 versiyonu 25 bin 270, 4x4 versiyonu için 30 bin 150 TL fiyatla satılıyor.
  15.04.2009, Çarşamba
   


Sayfayı Paylaş