TFF Gönül'ün Kırık Kemiğini Saklamış

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve Balako tarafından 14 Eylül 2011 başlatılmıştır.

 1. Balako Well-Known Member


  Fenerbahçe Kulübü, sakatlığı nedeniyle bir süredir takımla çalışmalara katılamayan Gökhan Gönül'ün kaburgasında kırık olduğunun anlaşıldığını ve bu durumun A Milli Takım sağlık heyeti tarafından doğru olarak aktarılmaması nedeniyle oyuncunun tedavisinin geciktiğini açıkladı.

  [​IMG]

  Sarı-lacivertli kulüpten yapılan ve A Milli Takım sağlık heyetine tepki gösterilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

  "Bilindiği üzere futbolcumuz Gökhan Gönül, Werder Bremen ile Almanya’da oynadığımız hazırlık karşılaşmasında kaburga bölgesine aldığı darbe sonrası bir sakatlık yaşamış, yapılan kontrolleri sonrasında bölgede yumuşak doku zedelenmesi tespit edilmiş ve tedavisine başlanmıştır.

  İstanbul’a döndükten sonra milli takımımızın kampına katılan futbolcumuz, ilk iki antrenmana söz konusu sakatlığı dolayısıyla tedbir amaçlı çıkmamış ve 31 Ağustos 2011 tarihinde katıldığı antrenmanda meydana gelen bir çarpışma sonucu aynı bölgeye bir darbe almış ve antrenmanı yarıda bırakmıştır. Milli takım sağlık ekibi tarafından yapılan kontroller ve hastaneden gelen MR sonuçları ve raporu üzerine Gökhan Gönül’ün sakatlığının önemli olduğu görülmüş ve aday kadrodan çıkarılmasına karar verilmiştir. Bu karar TFF’nin resmi sitesi aracılığıyla "Söz konusu bölgede yumuşak dokuda ezilme ve kanama ve kaburga kemiğinde de ödem tanısı" açıklamasıyla 2 Eylül 2011 tarihinde kamuoyuna duyurulmuştur. ( Gökhan Gönül aday kadrodan çıkarıldı - Arama Sonuç Sayfası TFF ) Milli takım sağlık heyeti futbolcumuza da sakatlığını sözlü olarak bu açıklamayla bildirmiş, bölgede herhangi bir kırık olmadığını da belirtilmiştir.

  Gökhan Gönül daha sonra yukarıda ayrıntılı olarak geçen ve resmi olarak kamuoyuna da duyurulan sakatlık tanısıyla takımımıza katılmış ve duyurulan sakatlığa ilişkin tedavisine sağlık ekibimiz tarafından devam edilmiştir. Ancak 12 günden bu yana yumuşak doku zedelenmesi tedavisi uygulanan ve sağlık ekibimiz tarafından bu hafta oynayacağımız Gaziantepspor karşılaşmasına yetiştirilmesi planlanan futbolcumuz, bugün yapılan son kontrolünde ağrılarının devam ettiğini, kaburga bölgesinde batma hissi olduğunu söylemiştir. Kulüp doktorumuz Ertuğrul Karanlık geçen süre zarfında şikayetlerin halen devam etmesini göz önünde bulundurarak "Kırık şüphesiyle" TFF sağlık heyetiyle temasa geçmiş ve futbolcumuzun MR sonuçlarını talep etmiştir. TFF’den kulübümüze ulaşan MR raporunda "Sağda 10. Kot posterior lateralinde kemik medüllada ve paraosteal yumuşak dokuda ödem mevcuttur. Bulgu non-deplase fraktür ile uyumludur" teşhisi yer almaktadır. Yani daha önce kamuoyuna yapılan açıklamadan farklı olarak Gökhan Gönül’ün kaburga bölgesinde "kırık" olduğu ifade edilmektedir. Bu farklı durum, Dr. Karanlık’ın Maslak Acıbadem Hastanesi’nde söz konusu MR raporunu hazırlayan Prof. Dr. Ercan Karaarslan ile yaptığı görüşmede de teyit edilmiş, Dr. Karaarslan "Kırık" teşhisini milli takım sağlık ekibine bildirdiğini de tarafımıza iletmiştir.

  Kaburgasında kırık olmasına rağmen Milli takım sağlık heyeti tarafından bu durumu açıklanmayan ve uygun tedavisine başlanılmayan futbolcumuzun tedavisine "kaburga bölgesinde kırık" teşhisiyle devam edilecektir.

  Kamuoyunun bilgisine sunarız.
   


Sayfayı Paylaş