Testosteron

Konusu 'Erkek Bölümü' forumundadır ve EmRe tarafından 7 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Testosteron Hormonu
  Testosteron Düşüklüğü, testosteron ilacı, testosteron eksikliği, testosteron iğnesi, testosteron fazlalığı, testosteron nedir, testosteron oyunu, testosteron tedavisi,

  Her orta yaşa gelmiş erkekte görülecek diye bir kural olmasa da; orta yaş içinde olan erkekler; yaşamlarını gözden geçirip kendileri için ne yaptıklarını sorgulamaya, genç bir partner aramaya ve kayıplarını fark etmeye başlayabilirler. İşte bu dürtülerin altında erkeklerde yaşlanma ile birlikte yavaş yavaş androjen seviyesindeki düşme vardır. Çünkü testesteron seviyesinde 40'lı yaşlarda düşmeye başlar. Gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de yaşlı erkek popülasyonunun giderek artış göstermesi, androjen düşüklüğünü ve buna bağlı gelişen cinsel ve diğer sağlık sorunlarını son günlerde gündeme oturtmaya başlamıştır.

  Psikolojik Belirtiler
  - Cesarette azalma,
  - Kendine güven kaybı,
  - Üretkenlikte azalma,
  - Depresif huy hali,
  - Anksiyete,
  - Sinirlilik,
  - Huzursuzluk,
  - Yaşamdan zevk almama,
  - Çabuk sinirlenme,
  - Konsantrasyon kaybı,
  - Dalgınlık,
  - Zihinsel yorgunluk,
  - Bellekte ve öğrenmekte azalma vb.

  Bu psikolojik belirtilerin çoğu aslında erkeğin, erkek egemen kültürün kendisine öğrettiği “iktidar”ını simgeleyen duyumlarının azalmasından kaynaklanmaktadır.

  Şimdi diyeceksinizki bu bilgiler niye eee beyler öğrenin diye araştırdım buldum size başınıza geleceklerden haberdar olun diye. Tüm hayatımız yöneten hormonlardır biliyorsunuz ama en önemliside erkeklerin baş belası hormunu testesteron. Erkelerin hayatını bu hormon idare ediyor. İşte bu hormon azalmaya başladığı zaman korkuları başlıyor ve yukarda yazdıklarım oluyor ve siz deprasyona giriyosunuz ama bilmiyorsunuzki korkunun ecele faydası yok galiba kadınların ahlarını çok aldınız bence dikat edin.
   


Sayfayı Paylaş