Tere Suyu ve Tere Suyunun Faydaları

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 13 Eylül 2010 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Tere Suyu ve Tere Suyunun Faydaları
  Terenin, çiğ salatalara lezzet ve canlılık kattığını, ayrıca değerli bir sebze suyu olduğunu vurgulayan uzmanlar, çeşitli vitaminler ve özellikle C vitamini, bazı faydalı esanslar ve mineralleri ile çok tesirli ve faydalı olduğunu belirtiyor. Uzmanlar, terenin, karaciğer, böbrek ve bronşları çalıştırdığını, gribi geçirdiğini, kanda şekeri düşürdüğünü, kansızlığı giderdiğini, acı tadı ve diğer maddeleriyle mideyi çalıştırıp hazmı arttırdığını, iştahsızlık çekenlere çok fayda verdiğini, bol demiri ile kanı tazelediğini, kansere karşı koruduğunu, bağırsaklardaki çeşitli solucanları döktüğünü kaydediyor.

  Uzmanlar, terenin sinirleri dinlendirdiğini ve cinsel isteği arttırdığını belirterek, çiğ olarak, az miktarlarda yenilmesini tavsiye ediyor.turkeyarena.com Uzmanlar, fazlasının zarar verdiği uyarısında bulunmayı da ihmal etmiyor.

  Tere suyu kepeklenme ve saç dökülmelerine karşı kullanılır.

  Tere Suyu Saça Nasıl Kullanılır? Saçların dökülmesini önlemek ve büyümesini kolaylaştırmak için, taze sıkılmış tere suyu saf olarak veya biraz romla karıştırılır, her sabah saç diplerine friksiyon yapılır.
   


Sayfayı Paylaş