TEMSA, Fransa 'Autocar Expo'da

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 29 Ekim 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Türkiye'nin önde gelen otobüs üreticilerinden TEMSA'nın ürettiği otobüsler Nice kentinde devam eden "Autocar Expo" fuarında sergilendi.

  TEMSA, Fransa distribütörü Dietrich Carebus Groubu ile birlikte katıldığı fuarda, bu yıl Opalin, Tourmalin, Safari HD ve Diamond gibi araçlarını sergiledi. 22 Ekim tarihinde açılan ve bugün ziyaretçilere kapılarını kapatacak olan fuarı, yaklaşık 5 bin kişinin ziyaret etti. Fuara, Fransa otobüs pazında aktif olan Volvo, Scania Irizar, VDL Bova, Van Hool, Iveco Irisbus, Fast Concept Car, Mercedes, Setra, Man, Neoplan, BMC firmaları da yoğun ilgi gösterdi.

  [​IMG]

  Fransa pazarına 1999 yılında giren TEMSA, 9 yılın ardından, Fransa otobüs pazarında ikinci sıraya yerleşti. Fransa otobüs pazarında 2006 yılında 100 milyon avro ciroya ulaşan TEMSA, bu rakamı önümüzdeki yıllarda ikiye katlamayı planlıyor.

  Avrupa'nın ikinci büyük otobüs üreticisi konumunda bulunan TEMSA, başta AB ülkeleri olmak üzere 40 ülkeye ihracat yapıyor. Adana'da üretilen TEMSA otobüslerinin yüzde 75'i yurt dışına ihraç ediliyor.
  27.10.2008, Pazartesi
   


Sayfayı Paylaş