Telefonsuz ADSL geliyor!

Konusu 'İnternet' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 15 Haziran 2009 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Çok yakında ADSL için sabit telefona gerek kalmayacak... İşte yeni teknolojinin ayrıntıları.
  Türk Telekom İcra Kurulu Başkanı (CEO) Paul Doany, abonelerinden gelen şikayetleri dikkate aldıklarını ve yakın bir tarihte yalnızca ADSL hizmeti almak isteyen kullanıcılardan sabit telefon hattı yükünün kaldırılacağını açıkladı.

  ADSL abonesi olmak için öncelikle telefon hattına sahip olma koşulunun kaldırılması için çalışmalara başladıklarını belirten Paul Doany, "Çıplak ADSL" projesi üzerinde çalıştıklarını söyledi.

  İnternet hizmeti üzerindeki vergilerin indirilmesiyle birlikte alternatif ISP'lere (Internet Service Provider / Internet Servis Sağlayıcısı) yönelik fiyat avantajları sunacaklarını söyleyen Doany, bunun için fiyatların belirlenmesini beklediklerini ifade etti.

  Doany, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) fiyatların belirlenmesi üzerinde çalıştığını, önümüzdeki yıl içinde "Çıplak ADSL" uygulaması üzerinde konuşmaya başlayacaklarını söyledi. Fiziksel hat maliyetinin çıkarılması gerektiğini ifade eden Doany, BTK'nın belirleyeceği fiyat belli olduktan sonra hizmetin ücretlendirmesini yapacaklarını belirtti.

  Doany ayrıca, sabit telefonda hatlarında rekabet piyasasının UMTH (Uzak Mesafe Telefon Hizmeti) lisansları ile çoktan başlamış olduğunu, ödemede güçlük çeken 1.5 milyon civarındaki abone için özel tarifeler sunacaklarının da haberini verdi.
   


 2. OrKuN Well-Known Member

  yeni bişeymi icat ediyorsunuzki çıplak adsl projesi üzerinde çalışmaya başlamışlar, nekadar para götürsek o kar misali soyuyorsunuz, hükümette işbirlikçi nede olsa:(

  ben ev telefonu kullanmıyorum ama adsl yüzünden mecbur açık kalıyor telefon hattım

  adsl = 49 tl
  sabit tel = 20 tl (kullanmadığımız halde yaklaşık bu fiyatlarda geliyor aylık)

  internet = adsl + sabit tel = 69 tl = dünyanın en pahalı adsl hizmeti = soygun
   
 3. pult Well-Known Member

  Bu sistem 3 yıldır rusyada var,ve ben kullanıyorum,antenli bir modemden oluşan bu aleti sadece bilgisayara bağlamak yetiyor.
  [​IMG]
   
 4. OrKuN Well-Known Member

  telefon hattı gerekmiyormu o sistem için ;)
   
 5. pult Well-Known Member

  Hayır gerekmiyor.
   
 6. OrKuN Well-Known Member

  fatura işlemleri nasıl oluyor, adsl nosumu tahsis ediyorlar ?
   
 7. pult Well-Known Member

  Modemi alırken bir sözleşme yapıyorlar,modemin parasını alıyorlar200$ bir trafik belirliyorsun 5gb en düşük paket 25$ her ay mail adresine fatura geliyor gidip ödüyorsun,ödemezsen 2 gün sonra kapanıyor ödeyene kadar :)
   
 8. OrKuN Well-Known Member

  4 gb = 29 tl
  sabit tel = 20 tl civarı ( çok çok az görüşme yaptığında oda, artı şehir içi)
  toplam = 29+20= 49 tl = 31.6 $ ( 1$ = 1.550 tl)

  sizin orada pek ucuz değilmiş ama bizim burdan ucuz olduğu kesin
   

Sayfayı Paylaş