Telefon Görüşmeleriniz Kaydediliyor Dikkat

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve OrKuN tarafından 3 Aralık 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Android'de Görüşmeler Kaydediliyor?
  İllaaki izleyecekler, dinleyecekler heralde bundan kaçış yok Androidli bazı telefonlarda açık çıktı. Bilgisayar araştırmacıları, Android mobil işletim sisteminde telefon görüşmelerini gizlice kaydetmeye, konum bilgilerini izlemeye ve diğer hassas bilgilere izinsiz olarak ulaşmaya izin veren bir açık noktabuldular.

  North Carolina State Üniversitesi'nden bilim adamları, HTC, Motorola, Samsung ve Google'ın ceplerinde güvenilmez uygulamalara güçlü özellikler veren kodlar olduğunu açıkladı. Araştırmacılara göre bu "açık özellik sızıntıları", Android'in izin sistemini aşıyor.

  Araştırmacılara göre daha fazla ön-yüklenmiş uygulamayla gelen cepler, bu açıklara daha çok sahip olabiliyor. Woodpecker adında bir tanı uygulaması geliştiren araştırmacılar, bunu 4 farklı üreticiden 8 cepte çalıştırmışlar. Buna göre en çok açık, HTC'nin EVO 4G cebinde ortaya çıkmış. Onu ise Samsung'un Epic 4G'si takip ediyor.

  Araştırmacılar, Google ve Motorola'nın açıkları onayladığını, ancak HTC ve Samsung'un "cevap vermede çok yavaş olduklarını veya bu raporları yok saydıklarını" söylüyor.
   


Sayfayı Paylaş