Telefon Açılmıyor Sdcard'ı Görmüyor

Konusu 'Android' forumundadır ve OrKuN tarafından 25 Eylül 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Arkadaslar telefonumda insert coin romu yüklüydü,
  http://www.baadnwz.eu/2011/05/align-your...on_16.html
  buradaki EXT4 Align Flashable.zip dosyasını flashladım, sdcard açılmaz hale geldi. telefonda açılmıyordu. Pc'ye bağladığımda biçimlendir çıkıyordu, başka çarem olmadığından biçimlendirdim tamamen yani tüm sdcard silindi.

  Şuanda recovery'den mounts kısmına geldiğimde sdcard'ı mount edemiyor,

  E:Can't mount /dev/block/mmcblk0/ (or /dev/block/mmcblk0p1)
  (No such file or directory)
  Error mounting SDCARD:!

  hatasını alıyorum. bunun dısında "/sd-ext"i mount edebiliyor.
  telefonu açmaya çalıstığımda bootscreen'de takılı kalıyor yani açamıyorum da.
   


 2. BaRıŞ Well-Known Member

  Hafıza Kartına Uygulama Kurmak (Link2SD)
  Programı indirelim ama kurmayalım henüz. Öncelikle hafıza kartıyla ilgili ufak bir işlem yapmamız gerekiyor. Bunun için de alttaki programı indirip bilgisayara kurunuz.
  MiniTool Partition Wizard

  Rapidshare'i açamayanlar için ; http://www.mediafire.com/?u1ciueavlihpfe5
  Telefonu USB ile bilgisayara bağlayınız. Sonra MiniTool programını çalışıtırınız. Karşınıza bilgisayarınızda o anda bağlı bulunan tüm taşınır taşınmaz diskleri göreceksiniz. Telefonunuz muhtemelen en alttakidir. Sağ tıklayınız ve Move/Resize deyiniz.
  Karşınıza sayı doğrusu gibi birşey gelecek. Sağ taraftan tutunuz ve sola kaydırarak 1Gb kadar bir alan oluşturunuz sonra Ok diyerek çıkınız. Şimdi sizin telefonunuz ve altında Unallocated bir alan gözüküyor. Unallocated alanına sağ tıklayınız ve Create deyiniz. File System "ext2" yapınız ve Logical yazan yeri "Primary" yapınız. Ok diyerek çıkınız ve sol üst köşedeki Apply yazısına basınız. Bir süre bekleyiniz. İşlem bitince uyarı gelecektir Başarıyla Tamamlandı diye. Şimdi telefonumuza dönüyoruz ve Link2SD programını kuruyoruz. Aklınızda bulunsun bu programı her zaman Root yetkisi sizdeyken çalıştırınız. Programı ilk açtığınızda sizden EXT2 alanını seçmenizi ve baştan başlatmanızı ister. Programın verdiği uyarıları okuyunuz. Bir kaç kere telefonu baştan başlatmanızı isteyebilir. Unutmayın her baştan başlattığında öncelikle Z4Root programı ile Root yetkisini alıp öyle giriniz programa. Programın mantığı şu. Telefona kurduğunuz uygulamaların dosyalarının büyük bölümünü hafıza kartına taşıyor ve telefon hafızasından bir link oluşturuyor o programa. Böylelikle uygulamaları sorunsuz kullanırken telefonu da işgal etmiş olmuyoruz. İstersek uygulamayı telefona geri taşımak da mümkün. Bunun için linkli uygulamaya gelip Link Kaldır dememiz yeterli. Eğer telefon Rootlu iken bir program silerseniz Link2SD otomatik olarak arama yapıp taşınan parçaları da siliyor. Ama isterseniz link kaldır seçeneği ile uygulamayı telefona geri taşıyıp öyle silme işlemi yapabilirsiniz. Kullanmak çok kolay. Dikkat etmeniz gereken sistem dosyalarını taşımamaya özen gösterin. Programı açın. Uygulamalar karşınızda. İstediğinize tıklayın ve Create Link deyin. Link oluşturduğunuz her programın önce ikonu kaybolur. Telefonu baştan başlattığınızda link geri gelir. Sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.
   

Sayfayı Paylaş