Tc Kimlik No Tapu Sorgulama

Konusu 'Sosyal Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 4 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  tckimlikno ile tapu bilgileri sorgulama
  Tapu Kadastro Programları, Tapu Sorgulama, E-tapu, etapu, Tckimlik no ile tapu sorgulama, tapu bulma, online tapu işlemleri gerekli bilgiler

  TC Kimlik No ile, Ad Soyad ile Tapu Bilgilerini Öğrenme
  Tapu Bilgileri Sorgulama işlemi Nasıl Yapılır
  Kendinize ait tapu sorgulama işlemlerini www.Türkiye.gov.tr adresine üye olarak gerçekleştirebilirsiniz.

  Yalnız başkasına ait malın tapu sorgulama işlemlerini kadastro müdürlüğüne bizzat başvurrarak öğrenebilirsiniz. Siteden öğrenme imkanınız bulunmamaktadır.

  Taşınmazlara ait bilgi ve belgeler, Medeni Kanunun 1020. maddesi ( "Tapu Sicilleri herkese açıktır. İlgilisini inanılır kılan herkes, tapu kütüğündeki ilgili sayfanın ve bilgilerinin tapu memuru önünde kendisine gösterilmesi veya örneklerinin verilmesini isteyebilir.. " hükmü ve yine Tapu Sicil Tüzüğünün 101. maddeleri gereğince sadece ilgilisine verilebilir.

  Taşınmazınızın kayıtlı olduğu Tapu Sicil Müdürlüğüne taşınmazın ilgilisi olduğunuzu ortaya koyan belgelerle birlikte müracaat ederek ilgilisi olduğunuzun tesbiti halinde taşınmazınız ile ilgili bilgi ve belgelere ulaşabilirsiniz.

  Yukarıda açıklanan nedenlerle:

  İnternet üzerinden başkalarına ait gayrimenkullerin bilgilerine ulaşmanız mümkün değildir.

  İnternet üzerinden yalnızca kendinize ait taşınmaz bilgilerine, size verilecek bir kullanıcı adı ve şifre ile ulaşabilmeniz için Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün çalışmaları (TAKBİS) devam etmektedir. Bu tür sorgulama henüz TAKBİS uygulamasına geçmiş il ve ilçelerdeki taşınmazlar için geçerlidir.

  Tc Kimlik No Una Gore Tapu Sorgulama hakkında bilgi alabilirsiniz. Tc Kimlik No Una Gore Tapu Sorgulama nedir
   


Sayfayı Paylaş