Tatil valizi hazırlama

Konusu 'Pratik Bilgiler' forumundadır ve Nysa tarafından 26 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. Nysa Well-Known Member


  Tatil valizi hazırlama
  Tatil valizi nasıl hazırlanır?
  Tatil valizi hazırlamanın püf noktaları,
  Tatil valizi hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler

  Herkesi bilmem ama benim için tatil hazırlığı tatlı bir telaştır.. Tabi bu telaşın son aşaması da vardır ki o da valiz hazırlamaktır.Şayet her tatilde mutlak birşeyler unutuyorsanız aşağıdaki tavsiyelere bir gözatın;

  [​IMG]

  Tatil valizi hazırlak için pratik bilgiler

  MUTLAKA LİSTE YAPIN
  Tatil kararı verdikten, tatilinizin yeri ve süresi kesinleştikten sonra yanınıza almayı düşündüğünüz, aklınıza gelen her şeyi liste yapın.
  Bu listeyi buzdolabının üstü gibi her zaman görebileceğiniz bir yere koyun ve aklınıza yeni şeyler geldikçe listeye eklemeler yapın.
  Böylece tatil telaşıyla unuttuklarınızı listede görüp bavulunuza ekleyebilirsiniz.

  SEVDİKLERİNİZİ ALIN
  Tatil çantasını planlamaya, diğer tüm ihtiyaçlardan önce giysilerden başlayın. Öncelikle her zaman giymeyi sevdiğiniz, rahat ettiğiniz birkaç giysiyi bavulunuza yerleştirmekle işe koyulun. Çünkü çoğu kadının ne kadar alışveriş yaparsa yapsın; çok sevdiği ve vazgeçemediği kıyafetleri vardır ve bu kadınlar genelde dönüp dolaşıp onları giyer.
  Şimdiye kadar giymediğiniz ama “Belki tatilde giyerim” dediğiniz kıyafetleri ise sakın yanınıza almayın.

  BİRBİRİYLE EŞLEŞSİN
  Eğer gideceğiniz güneş, deniz ve sahil üçlüsünün eşlik edeceği klasik bir yaz tatiliyse rahat kıyafetler almanızda fayda var. Yanınıza aldığınız alt ve üstlerin birbirleriyle eşleşebilir olmasına dikkat edin.
  Tüm bunları bavulunuza yerleştirirken neyle ne giyeceğinizi planlayın, böylece yanınıza tüm aldıklarınızı giyebilirsiniz. Akşam serin olabileceği ihtimali ile her şeyle uyumlu olabilecek ince bir ceket veya hırka almanızda fayda var.

  KIRIŞMADAN KOYUN
  Çorap ve iç çamaşırlarınızı kıyafetlerinizden ayrı olarak bez bir torbaya koyabilirsiniz.
  Kıyafetlerinizi rulo yaparak bavula yerleştirirseniz kırışmalarını bir nebze de olsa engellemiş olursunuz, ayrıca tatilde ütü işleriyle uğraşmamak için mümkün olduğunca ütü gerektirmeyecek kıyafetlerinizi almanızda fayda var.
  Ayakkabılar ise çok yer kapladığından mümkün olduğunca fazla kıyafetle giyebileceğiniz ayakkabılarınızı seçin.
   


Sayfayı Paylaş