Taşıt vergisi ve trafik cezaları İş Bankası kredi

Konusu 'Oto Kredi' forumundadır ve OrKuN tarafından 26 Aralık 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Taşıt vergisi ve trafik cezaları İş Bankası kredi kartlarıyla ödenebiliyor
  Motorlu Taşıtlar Vergisi ve trafik para cezalarının, İş Bankası kredi kartları ile internet üzerinden tahsil edilmesini sağlayan uygulama, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın işbirliğiyle hayata geçti.

  [​IMG]

  İş Bankası ile Gelir İdaresi Başkanlığı; Motorlu Taşıtlar Vergisi ve trafik para cezalarının, İş Bankası kredi kartlarıyla internet üzerinden ödenebilmesini sağlayan yeni bir uygulama başlattı. Uygulama, tüm İş Bankası kredi kartı sahiplerine; taşıt vergisi, trafik cezası ve Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen diğer idari para cezalarının ödenmesi konusunda büyük bir kolaylık sağlıyor.

  Yeni uygulamada ödemeler; Gelir İdaresi Başkanlığı’nın GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI adresli sitesinde, “İnternet Vergi Dairesi” linkini tıkladıktan sonra gelen sayfadaki "Motorlu Taşıtlar Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme" işlemi üzerinden İş Bankası kredi kartlarıyla yapılabiliyor.

  Bu uygulama ile mükellefler, ödemeleri gereken tutarları, plaka numarasının yanı sıra T.C. Kimlik Numarası veya Vergi Kimlik Numarası ile aracın trafik tescil tarihi bilgilerinin girişini yaparak, aynı internet sitesinden öğrenebiliyor ve İş Bankası tarafından çıkartılan tüm kredi kartları ile ödemesini gerçekleştirebiliyor.
  25.12.2008, Perşembe
   


Sayfayı Paylaş