Tarihin En Akılsız Hırsızı ile Tanışın!

Konusu 'Sohbet' forumundadır ve ot-gu tarafından 15 Ocak 2011 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Birçok aptalca hırsızlık vakası gördük ama ABD'de gerçekleşen bu olay, bu kadar da olmaz dedirtiyor!
  Birçok aptalca hırsızlık vakası görmüşsünüzdür ancak ABD'de gerçekleşen bir olay, bu kadar da olmaz dedirtti.

  Adı verilmeyen bir adam, Nampa kentindeki alışveriş merkezinden bir akıllı telefon satın aldı. Dışarı çıkar çıkmaz, yeni telefonunu incelemeye ve program yüklemeye koyulan şanssız adam, bu sırada Brian Westerfield'ın kendisine doğru yaklaştığını ancak telefonunu elinden kaparak kaçmaya başladığında fark edebildi.

  Yeni telefonunun keyfini birkaç dakika bile çıkaramadan çaldıran şanssız adam, herkesin yapacağı gibi polisi aradı. Olayın güldüren yanıysa bundan sonra başladı.

  Mağdurdan, çalınan telefonun numarasını alan polis, bir alıcı gibi görünerek hırsızı aradı. Henüz çaldığı yepyeni cep telefonunu satın almak isteyen birisinin aramasından hiç şüphelenmeyen hırsız, kısa bir pazarlığın ardından alıcı kılığındaki polise telefonu satma konusunda anlaştı.

  Bir süre sonra alışveriş için anlaştıkları yere gelen hırsız, alıcılarla buluştu. Bu sırada alıcıların onu tutuklamak istemesiyle polis olduklarını anlayan Brian Westerfield adlı hırsız koşarak kaçmaya çalışırken yüzüstü düşerek yaralandı. Düştüğü yerde kıskıvrak yakalanan Brian Westerfield, 5 yıl hapis istemiyle yargılanıyor.
   


Sayfayı Paylaş