Takım Elbise Seçimi Nasıl Yapılır

Konusu 'Erkek Bölümü' forumundadır ve EmRe tarafından 29 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Erkekler için Uygun Takım Elbise Seçimi Nasıl Yapılır

  Eğer kilolarınızdan şikayetçi iseniz kesinlikle yatay çizgili kumaşlardan uzak durmalısınız. Kıyafet seçiminde dikey çizgili bir pantolon ve kazak sizin için iyi bir seçim olacaktır. Kilolarını kapatmanın en güzel yolu çift yırtmaçlı ceketlerden uzak durmaktır.

  Özellikle takım elbise seçerken pantolon ceketin uyumlu olması çok büyük önem taşımaktadır. Takım elbise seçimi yaparken Pantolon ve ceketin aynı kumaştan olması ve arasında renk uyumu bulunmasına özen göstermelisiniz.

  Eğer tek renk ceket ve pantolonla takım oluşturacaksanız pantolonunuzu cekettinizden 2 ton koyu renk seçebilirsiniz. Takım elbisenizi bu şekilde eşleşme yaparsanız göze daha güzel görünecektir.

  Boyunuz uzun ise takım elbise seçimi yaparken pantolon ceket zıt renkte seçip şık bir görüntü kazanabilirsiniz. Böyle takımlar günlük kullanım ve resmi olmayan buluşmalar için ideal bir tercih olacaktır. Yemek davetinde kullanılacak olan takım elbise seçilirken ceket ve pantolonun aynı renklerde olmasına dikkat etmelisiniz.

  Eğer takım elbiseniz için pantolon seçmeniz gerekiyorsa bu seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken önemli konulardan birisi pantolonunuzun modelinin beden yapınıza uygun olması olacaktır. Boyunuz kısa ise sizin yüksek belli pantolon seçimlerinden uzak durmanız gerekmektedir. Yüksek belli pantolon boyunuzu olduğundan daha kısa gösterecektir. Takım elbiseniz içim gömlek seçimi yaparken dikkat etmeniz gerekenler ise gömleğiniz ile ceketinizin renginin uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.
   


Sayfayı Paylaş