Symantec AntiVirus 10.0.2 Kurulum

Konusu 'Resimli Program Anlatımları' forumundadır ve KaRaHaN tarafından 22 Nisan 2008 başlatılmıştır.

 1. KaRaHaN Well-Known Member


  Setup dosyamıza çift tıklayarak standart bir kuruluma başlıyoruz. Karşımıza çıkan lisans sözleşmesini kabul ettiğimizi belirterek "next1 tuşuna basıyoruz ve bir sonraki adıma geçiyoruz.
  [​IMG]
  ıradaki menüde, ne tip bir anti-virus yazılımı kurmak istedediğimizi belirtiyoruz. İki seçenek var; "client" ve "server". Eğer yazılımı kuracağımız makina, sunucu ise, yani kendisine bağlı başka makinalardaki Symantec Antivirus yazılımlarını bu makinadan yöneteceksek, "server install" seçeneğini işaretliyoruz. Makinamız sunucu değil, tek makina/tek anti-virus kullanacaksak, "client install" seçiyoruz.
  [​IMG]
  Sıradaki seçenekte, kurulum tipimizi belirliyoruz. Eğer kullanmak istemediğimiz seçenekler varsa "custom" seçeneğini işaretleyerek bu özellikleri devre dışı bırakabiliriz. Eğer bütün özellikleri kullanmak istiyorsak "complete" seçeneğini işaretleyip devam ediyoruz.
  [​IMG]
  Sıradaki menüde, eğer yazılımı kullanacağımız makina, Symantec Antivirus Server Edition kurulu başka bir makina tarafından yönetilecekse, "managed" seçeneğini işaretliyoruz. Ancak yazılımı kullancağımız makina tek makina/tek anti-virus olarak çalışacaksa, "unmanaged" seçeneğini işaretleyerek devam ediyoruz.
  [​IMG]
  Son seçeneğimizde, Symnatec Antivirus yazılımımızın, kurulumun tamamalanmasından hemen sonra güncelleme yapmasını istiyorsak "Run LiveUpdate" seçeneğini işaretliyoruz. Bu aşama kurulumdan hemen sonra, en son korunma seçeneklerinden faydalanabilmemiz için önemli. "Auto Protect" seçeneğini de işaretleyerek, Symantec Antivirus yazılımının bilgisayarımzda koruma görevini otomatik olarak yapmasını sağlıyoruz.
  [​IMG]
  Burda ise "install" butonuna basarak kurulumun başlamasını sağlıyoruz. "Back" butonu ile geri dönerek, yukarıda yaptığımız ayarlarda değişiklik yapmamız mümkün.
  [​IMG]
  Kurulum tamamlanır tamamlanmaz "live update" çalışmaya başlayarak günceleme yapmak istiyor.
  [​IMG]
  Tamam diyoruz.
  [​IMG]
  Ve güncellendi.
  [​IMG]
  Veee.. Varış çizgisi. Şu andan itibaren sistemimiz, muhtemel tehditlere karşı Symantec AntiVirus 10.0.2 tarafından korunmaya başlamıştır.
  [​IMG]
   


 2. serseri_aşık Well-Known Member

  ellerine sağlık
   

Sayfayı Paylaş