Susuzluk İle İlgili Kompozisyon

Konusu 'Türkçe-Edebiyat' forumundadır ve RüzGaR tarafından 9 Kasım 2010 başlatılmıştır.

 1. RüzGaR Super Moderator


  Susuzluk İle İlgili Kompozisyon
  Susuzluk, günümüzün en önemli ve öncelikli olarak çözülmesi gereken sorunlardan biridir. Susuzluğun nedeni; insanların bilinçsizliğinden ve sorumsuzluklarından kaynaklanır.

  İnsan, doğada kendisine en çok faydası olan varlık olmasının yanında , aynı zamanda canlı bir bombadır. Bilinçsizce yapılan her hareket, insanın kendisine verdiği zarardır. Susuzluk da verilen bu zararların sonucudur aslında. Çoğu insan evlerine çamaşır ve bulaşık makinesi almaz. Oysa ki makineli ev ile makinesiz evin elektrik ve su faturalarını karşılaştırdığımız zaman makinesiz evin faturasının daha fazla olduğunu görürüz. Bir de günümüzde duş meraklıları var. En ufak bir kirlenmede hemen duşa girerler. Tamam temizlik güzeldir ama bu duş almayı, banyo sefası haline getirmenin bir anlamı yoktur. Sanki duşa girince ayrı bir dünyaya yelken açarmışçasına o duşakabinden kimse çıkmak bilmiyor. Olan gene doğaya ve insanlığa oluyor. Bir de tıraş olurken ve dişlerini fırçalarken musluğu açık bırakanlar var. Bir diğeri de sokaklarda patlayan sokak borularına karşı halkın takındığı sakin tavra şaşmamak elde değil.turkeyarena.net Olağan bir şey gibi akan suyu seyrede seyrede yollarına devam ederler. Artık bunun adına aptallık mı denir üşenmek mi orası bilinmez (çoğulcu kayıtsızlık).

  Her insan su harcamalarına dikkat ederse ve çevresinde gördüğü olaylara karşı duyarlı olursa buna benzer sorunlarla karşılaşmayız. Biraz da çocuklarımızı seviyorsak, bilincimizi artırıp çevremize daha duyarlı olmalıyız; ne de olsa gelecek nesiller bizim çocuklarımız…
   


Sayfayı Paylaş