Süper Kahraman Arşivi

Konusu 'Çocuk Bölümü' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 20 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Süper Kahramanlar ve Özellikleri

  WOLVERINE
  [​IMG]

  Weapon X (X Silahı): Wolverine silah arkadaşını atış poligonun da vurması nedeniyle ordudan uzaklaştırılmış ve bir serseri olmuştur. Hafıza kaybından dolayı acı çekmekte ve geçmişiyle ilgili herhangi bir şeyi hatırlamakta sıkıntı çekmektedir. Logan daha sonra uyuşturulduğu verilen bir bara gitmiştir. Wolverine Weapon X programina alınmıştır. Bu program Kanada’da yer alan bir tesisdir ve “Professor” olarak tanınan Dr. Abraham Cornelius ve Carol Hines tarafından yürütülmektedir. Cornelis saçının artan bir hızda uzamasını dikkat çektikten sonra Wolverine bütün vücudunu tıraşlamıştır. Ayrıca ilacın etkisinin çok hızlı geçtiğini fark etmişlerdir. Bir şey yapamayacak hala gelene kadar ona ilaç vermeye devam etmişler ve daha sonra Onu Weapon X’e dönüştürmeye başlamışlardır. Kemikleri Adamantiyum ile kaynaşmaya başlamış ve beynini yıkanarak bir ölüm makinesine dönüşmüştür. Ona yanlış anılar vererek hafızasını değiştirmişler böylelikle onları takip edememsini sağlamışlardır. Aniden Wolverine Weapon X programından kaçabilmiş ve Professor, Cornelius ve Hines dışında yoluna çıkan herkesi öldürmüştür. Vahşi bir şekilde koşarken Wolverine, kanada hükümeti ajanları olan James ve Heather Hudson ile karşılaşmıştır. Onu Departman H ye almayı teklid etmişler ve o da bu teklifi kabul etmiştir.


  APOCALYPSE
  [​IMG]

  Apocalypse Marvel evrenindeki en güçlü mutanlardan biridir, üstün güç, sağlamlık, kütlesini ve şeklini değiştirebilme dahil süper insan yeteneklerinin çoğuna sahiptir.

  Güçleri: Apocalypse Marvel evrenindeki en güçlü yaşayanlardan biridir ve bilinen en eski mutandır. Vücudu organiklerin ve kutsal teknolojinin bir karışımıdır, bütün yeteneklerini arttırmış ve genişletmiştir. Öncelikle Apocalypse atomik yapısı üzerinde tam bir kontrole sahiptir. Çevreleyen enerjileri kullanarak, kendisine sanal olarak sınırsız güç veren fiziksel şeklini çeşitli yollarla arttırabilmektedir. Vücudunun bölümlerini sertleştirerek zırh yapan, kollarını yeniden şekillendirerek çeşitli dövüş silahları yapmak, kanatlarla ve güçlendirici jetlerle çalışmak ve çok çok fazlasını buna örnektir. Dönüşüm yeteneklerinin sınırları diğer birçok yeteneği gibi bilinmemektedir ve ihtiyacı ve yaratıcılığına bağlı olarak uyarlandığı görülmektedir.


  HULK
  [​IMG]

  Güçleri: Hulk sinirlendikçe gücü artmaktadır. Bu sebepten dolayı Hulk neredeyse sınırsız seviyede insanüstü güç seviyesine sahiptir. Dağları ve uçak gemilerini yok etmesiyle tanınmaktadır. Gücü, yüzlerce mil öteye sıçramaya imkân vermektedir. Ayrıca inanılmaz bir şekilde iyileşme faktörüne sahiptir ve birçok kişi Hulk’un sağlamlığının büyük çoğunluğunun inanılmaz hızlı iyileşme yeteneğinden kaynaklandığına inanmaktadır. İyileşme faktörü ayrıca Hulk’un uzunca bir süre havasız ve yiyeceksiz hayatta kalma yeteneğine bağlanmıştır. O, ayrıca yardım görmemiş uzay koşullarına karşı koyabilmiştir. Bu ona ayrıca bir yaşam süresi vermiştir. Çeşitli alternetif gerçeklerde Hulk dünyadaki diğer bütün canlılardan daha uzun yağamaktadır.


  BATMAN
  [​IMG]

  Batman çizer Bob Kane ve yazar Bill Finger tarafından yaratılmış olsa bile, Kane sık sık tek yaratıcı olarak övgüleri aldı. Karakter ilk olarak Detective Comics #27 (1939)’de göründü ve daha sonra kendi çizgi romanını çıkartacak kadar populer hale geldi. Superman and Wonder Woman’nın yanı sıra, Batman yaratıldığından beri DC markası için esas hikayeler sağladı. O basit bir sebepten dolayı benzersizdi, çünkü onun super güçleri yoktu ve zekasına, parasına, yaratıcılığana ve karşısındakileri yenmek için dedektif becerilerine güvenen sıradan bir insandı. Justice League’in düzenli bir üyesi, kurucu olmamasına rağmen, bilgi kütüphanesiyle ve kötü adamların zayıflıklarıyla ve takım arkadaşlarıyla düzenbazların arkasında giderek, super güçlerden yoksunluğunu düzeltir. Modern çağda Batman “alemi” çizgi romanlar aleminde, Marvel’in X-men’i genellikle boyutlarda rakip olmasına rağmen, aylık olarak diğer çizgi romanlardan daha fazla kitap çıkarmıştır. Frank Miller'ın karakterin intikam düşüncesi ile güçlendiridiği en ünlü ve en önemli eserlerinden biri Karanlık Şovelye Dönüyor serisidir. Miller’in Batman’I ayrıca yeniden imajlandı ve modern çağda bildiğimiz Batman’nin arka planına zemin hazırladı ve 2005’teki Batman Begins’e temel oldu.
   


 2. BaRıŞ Well-Known Member

  IRON MAN
  [​IMG]

  Güçleri:Tony Stark’ın aklı zırhını sabit bir şekilde geliştirebilmesine imkan vermiştir. Hayatını kurtarmak için kendisine aşırı dozda tekno-organik virüs enjekte etmiştir. Demir Adam kıyafetinin içi katmanları kemiklerinin boşluklarına yerleşmiştir. Artık kıyafetini beyniyle kontrol edebilmektedir. Ayrıca dünyadaki bütün uydular ve bilgisayarlar da dahil herhangi bir iletişim aracıyla uzaktan bağlantı kurabilmektedir. Stark ayrıca virüs yoluyla organları yeniden oluşturabilmektedir. Aşırı doz Stark’ın zırhıyla daha hızlı ve daha etkili arayüz oluşturmasına imkan vermektedir.


  THOR
  [​IMG]

  Güçleri: Gizemli çekici Mjolnir ile birlikte Thor, hava ile ilgili unsurları kontrol edebilmektedir. Tanrısal enerjileri yok edici sonuçları olan Mjolnir vasıtasıyla fırtınalara odaklanabilmektedir. Bununla bbirlikte farklı enerjileri de özümseyebilmektedir. Çekici Thor’un komutlarına itaat etmekte ve fırlatıldıktan sonra tekrar ona dönmektedir. Mjolnir2le daireler çizerek farklı boyutlara geçiş yolları yaratabilmektedir. Mjolnir sadece “değerli” sayılan Thor, Odin, Tiwaz, Red Norvell, Beta Ray Bill ve Kaptan Amerika tarafından kaldırılabilmektedir. Geri kalan kimse onu hareket ettiremez.


  Spiderman
  [​IMG]

  Spiderman Hakkında: Radyoaktif bir örümcek tarafından ısırıldıktan sonra, Peter Parker inanılmaz güçlere ve örümcegin gücüne sahip olduğunu keşfetti. Attığı örümcek ağlarıyla dünyanın asla unutamayacağı bir süper kahraman oldu.


  Random

  [​IMG]

  Random Hakkında: Bu sağlam asi mutant kendisine karşı kullanılan her yeteneği sahibine geri gönderir.
   

Sayfayı Paylaş