Sülfür Kafa Cichlid-Aulonocara Maylandi, Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 20 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid
  Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...
  [​IMG]

  Ortak İsim: Sülfür Kafa Cichlid
  Bilimsel Adı: Aulonocara Maylandi
  Dağıtım: Afrika/Malawi
  Beslenme: Etobur
  Mizaç: Barışçıl-Kendi türüne ve özellikle erkekler dişilere karşı çok agresiftir.
  PH: 7.0-8.5
  Sıcaklık: 24C - 27C
  Su Sertliği: Sert
  En Az Akvaryum Hacmi: 200 lt
  Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
  Zorluk Seviyesi: 3
  Maksimum Boy: 15 cm
  Cinsiyet: Erkekler siyaha yakın koyu mavi , dişiler ise grimsi kahverengi renklidir.Dişilerde sırt ve anal yüzgeçler yuvarlaktır.Erkek balık, dişiden daha çabuk gelişme gösterecektir.Erkeklerde sırt üzerinde balığın başından başlayarak arkaya karak sarı (Turuncuya yakın) bant mevcuttur.
  Bakım:
  -- Bakımı kolaydır.Doğal hayatlarında böcekler ve kabuklular ile beslenir.Ticari olarak, granül yemler ve pul yemlerle beslenmelidir.Renginin korunması açısından, yem kalitesine dikkat edilmelidir.Salamura karides, sivrisinek larvası, kankurdu ve diğer tüm yemleri kabul eder.Barışçı bir yapıya sahiptir.Ancak erkekler , dişilere karşı agresiftir.Dişiler genelde saklanır.Bu yüzden, bir erkeğe en az 3 dişi gelecek şekilde bir tank planlanmalıdır.Tankta, mağara tarzı kayalardan dekorlar hazırlanmalıdır.Ancak yüzebileceği geniş alanlar bırakılması gerekir.
  -- Isıya karşı toleranslı bir balıktır.Sert alkalinli su gerekir.Akvaryumda mercan kırığı çakıl tercih edilmeli ve ph düşürücü ağaç kütüğü gibi nesleler akvaryumdan kaldırılmalıdır. turkeyarena.net
  -- Yanına seçilecek cichlid türlerininde barışçı olması gerekir.Özellikle mbuna türü malawi cichlidlerle birarada bulundurulmamalıdır.
  -- Genellikle, Aulonocara Kandeense(Mavi Orkide) cichlid ile karıştırılır.Aradaki fark, sırttaki renkten gelmektedir.Sülfür kafada renk sarıdır.Ayrıca mavi orkide mavi renkli, sülfür kafada ise siyaha yakın bir mavi renk mevcuttur.
  Üretim: Yumurtalar ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.Erkek, çiftleşme döneminde aşırı saldırgandır.Üretim tankı, dişi balığın saklanabileceği şekilde dizayn edilmelidir.Olgun bir dişi 20-60 yumurtlama gerçekleştirir.Yumurtalardan yaklaşık 28 gün sonra yavru balıklar çıkar.
  Olgun bir üremeden, 20-40 yavru elde edilebilir.Yavru balıklar, artemia ve küçük hacimli yemlerle beslenmelidir.
  Genel yorum: 60-100 arası yavru verirler. Peacocklar içinde en uykucu olanlardır.
   


Sayfayı Paylaş