Su Maymunları Nasıl Beslenir

Konusu 'Hayvanlar Alemi' forumundadır ve EmRe tarafından 12 Kasım 2010 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Su Maymunları Nasıl Beslenir?
  Su maymunları, sazların genç filizleri ve onların rizomlarıyla beslenirler. Geniş sazlık alanlara zarar verebilirler.

  Su Maymunlarının Yaşam Alanları
  Kökeni Güney Amerika olup yarı sucul bir kemirgendir.Kürk çiftliklerinden kaçması sebebi ile günümüzde Güney Amerika, Avrupa ve Asya' da kalabalık vahşi populasyonlar mevcuttur.Yuvaları için delik açmakta ve nehir kıyılarına, bentlere ve sulama tesislerine zarar vermekteler.

  Genel Tanımlanması:
  İri bir kemirgen türüdür, yüzeysel olarak sıçan benzeridir, kürkü kahverengi ve sarı kahverengi renklidir, silindirik bir kuyruğu vardır. Arka ayakları perdelidir, ayak izi 15 cm uzunluğuna kadar çıkabilir. Perde izi genelde görülebilirdir. Dışkıları 70 mm uzunluğa kadar olabilir, boyuna hafif yollar mevcuttur.

  Yaşadığı Yerler:
  Nehir kenarlarındaki bölgeler, sulak alanlar

  Yaşayabileceği Koşullar:
  Suya yakın alanları yaşamak için tercih eder, nadirde olsa nehire 100 metreden uzakta da görülmüştür. Sert kışlar üreme başarısını ve yetişkinlerin hayatta kalma oranını düşürür.

  Genel Etkileri:
  Yuvaları, nehir kenarlarının ve bentlerin temeline zarar vermektedir. Sazların genç filizlerini ve onların rizomlarını yer. Bütün yatakları tamamiyle açabilir, ve onları üstü açık su alanlarına çevirebilir. Habitatı ve balaban, saz delicesi gibi nadir bataklık kuşlarının hayatlarını tehdit eder.

  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş