Su Döngüsünün Hikaye Şeklinde Anlatımı

Konusu 'Coğrafya' forumundadır ve RüzGaR tarafından 13 Aralık 2015 başlatılmıştır.

 1. RüzGaR Super Moderator


  Su Döngüsünün Hikayesi

  Bir Su Damlasının Yolculuğu

  Merhaba ben bir su damlasıyım. Yaşamım büyük bir gölde başladı. Burada diğer su damlaları, balıklar, yosunlar türlü türlü su hayvanları ile oyunlar oynar çok eğlenirdim.

  Bir gün annem bana sonsuza kadar burada kalamayacağımızı ve bir yolculuğa çıkmamız gerektiğini söyledi. Çok heyecanlanmıştım çünkü gölün dışında nasıl bir hayat var epey merak ediyordum.

  Ertesi gün Güneş o tatlı, sımsıcak yüzünü bize gösterdiğinde annem gitme vaktimizin geldiğini söyledi. Gölün yüzeyine yakındık. Hava çok sıcaktı. Derken kendimde bir değişiklik fark ettim. O da nesi, buhar olmuş havalanmıştım. Artık bir su damlası değildim. Göğe doğru yükseldim, yükseldim ve yukardaki soğuk havada yoğunlaştım ve artık tekrar bir su damlası oldum. Ardından tekrar yeryüzüne indim ve ait olduğum yere evim olan göle döndüm.

  Bu sefer geldiğim yer tanıdıktı. Evet, evet burası benim doğduğum yerdi. Yorucu ve uzun bir yolculuğun ardından göle dönmüştük. Burada biraz dinlendikten sonra tekrar aynı yolculuğa çıkmak için sabırsızlanıyorum.
   


Sayfayı Paylaş