Spor Medyasından Erteleme Kararına ilk Tepkiler!

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 26 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  ŞANSAL BÜYÜKA (Maraton Programı Yapımcısı)
  Lig başladıktan sonra bir karar alınacağına, karar alınması için ligin ertlenmesinin doğru olduğunu düşünüyorum. Lig başladıktan sonra 5-6 haftada verilebilecek bir karar işleri içinden çıklmaz bir duruma sokardı. Oysa şimdi hangi kararı alırsanız alın bunu ligi başlamadan önce uygulama şansınız var bu bakımdan belli bir süre futbol sektörü ana ruhundan uzak kalsa bile olayların temizlenmesi ve berrak bir ligin başlaması için bu 9 eylül tarihi bence doğru bir tarihtir. Federasyon yetkilileri ile ben görüştüm. Aslında Eylül'ün başında çok önemli iki maçımız var. A Milli Takım'ın teknik adamları ligin ertelenmesinin kendilerini fazla etkilemeyeceğini söylemişler TFF de teknik adamların bu söylemlerine dayanarak ligi ertelemeyi uygun görmüşler. Ancak ertelemeden daha çok beni korkutan şey; milli takım oyuncuları maça nasıl konsantre olacaklar?

  LEVENT BIÇAKÇI (TFF Eski Başkanı)
  Mevcut duruma göre bu tarihi normal karşılıyorum.Bu tarih milli takımı etkilemeyeceğini düşünüyorum. A Milli Takım ayrı kamp yapıp, ayrı çalışmaları lazım.

  MUSTAFA DENİZLİ (LİG TV Yorumcusu)
  9 Eylül çok geç bir tarih değildir. Eğer şartlar ligin başlamasını zorlaştırıyorsa tarihin ertelenmesi normaldir. Bu ertelemenin milli takıma etkisinin çok olmayacağını düşünüyorum.

  ALTAN TANRIKULU (Hürriyet Gazetesi Spor Yazarı)
  9 Eylül ülkemiz için güzel bir gün. İnşallah Türk futbolu için de güzel bir başlangıç olur. Mutlaka takımları etkileyecektir. Ancak fikstürün bir an önce çekilmesi ve liglerdeki takvimin açıklanmasını da bekliyordum. Sanırım TFF biraz daha zaman kazanmak istedi. Doğal karşılıyorum, hassas bir süreçten geçiyoruz. Bütün Fenerbahçelilerin sakin olması gerekiyor. Çünkü bu olay sadece Fenerbahçe'yi değil Beşiktaş'ı Trabzonspor'u Eskişehirspor'u da etkileyebilir. Dileğim tüm bu yaşanan olayların bizi ileri götürecek ortama hazırlaması. TFF'nin alacağı her kararı çok zorlanarak alacağından eminim. Bu karar her ne olursa olsun Türkiye'de çok tartışılacak. Mehmet Ali Aydınlar ve ekibine Allah kolaylık versin.

  HAKAN ÜNSAL ( Hürriyet Gazetesi Spor Yazarı)
  Doğru bir karar. Daha da erken verilmeliydi. Zaman kazanmış oldu. Ortamı da rahatlattı. Takımlara yansıması olacaktır elbette. Avrupa’ya gidecek takımlar etkilenecek. Hatta tüm takımlar etkilenecek. Sadece 1 takım hariç. Galatasaray bu karardan memnun olmuştur. Milli takım oyuncularının biraz daha forma girmelerini etkileyecek. Bu erteleme milli takımı yüzde 20 – yüzde 30 etkileyecektir.
   


 2. EmRe Well-Known Member

  ERCAN SAATÇİ (Hürriyet Gazetesi Spor Yazarı)
  9 Eylül geç bir tarih değil. Aslında mevsimsel olarak düşündüğümüzde hem sıcak olması hem de ramazana denk gelmesi bu tarihte başlatmaya uygundur.Federasyon acele karar vermektense , hakkaniyetli bir karar için iyi bir süre oldu. Bu tarih milli takımı etkilemez. Çünkü bütün takımlar 1 ay önce hazırlık yapmaya başladılar. Bundan sonra da hazırlıklarını kesmezler. Hatta bu tarih milli takım için daha iyi bile olabilir.

  GÖKMEN ÖZDENAK (Kanaltürk Spor Yorumcusu)
  Aslında bu tarih geç bir tarih değil. Devre aralarında ikişer maç oynatarak bu ara kapatılabilir. Mehmet Ali Aydınlar'ın açıklamaları insanların aklını karıştırdı. Bir gün 5 Ağustos'ta başlayacak diyor diğer gün başka bir tarih diyor. TFF olarak oturup sağlıklı karar verip insanları bilgilendirmeliler. Aslına bakarsanız ligin ne zaman başlayacağı önemli değil, bu pisliğin nasıl temizleneceği önemli. Bu işi kendi içimizde halletmeli ve UEFA'ya bırakmamalıyız. Bu işi UEFA'ya bırakırsak itibarımız sarsılacak ve önümüzdeki senelerde itibarı sarsılmış bir Türkiye ne kadar değer görecek? 9 Eylül milli takımı pek etkilemez. Zaten bu gidişle 2012'ye katılmamız çok zor.

  NURULLAH SAĞLAM (Mersin İdman Yurdu Teknik Direktörü)
  Genel çerçevede bakınca lig açısından iyi görünüyor. Ramazan ayını ve sıcakları bu anlamda atlatma işin sevindirici bir boyutu. Kararın hem artıları hem de eksileri var. Milli takımı olumsuz yönde etkileyecek. Milli Takım'a çok sayıda oyuncu veren takımları olumsuz etkileyecek. Hiddink oyuncularıyla çalışmak isterken takımlar ise lige hazırlanmak isteyecekler.

  GÜVENÇ KURTAR (Denizlispor Teknik Direktörü)
  Ligin 10 Eylül'de başlayacak olması bizi çok etkilemeyecek. Hatta bu süreç bizim için faydalı geçecek. Ligin başlangıcının ertelenebileceğini düşündüğümüz için buna göre bir program hazırlamıştık. Normalde bugünden itibaren takıma yükleme yapıp, form grafiğimizi yükseltip, 3 hafta içinde hazır olmayı planlıyorduk. Ligin ertelenmesiyle bu süreç uzadı ve bu durum bize faydalı olacaktır.

  MEHMET ARSLAN (Hürriyet Gazetesi Spor Müdürü)
  TFF en doğru kararı verdi. Şu anda futbol oynanmaya müsait bir ortam yok. Herkes öfkeli, herkes sinirli ve herkes kendinde kuralları çiğneme hakkı buluyor. Bu bakımdan zaten Türkiye'de futbol oynanamaz. Federasyon kendisine ulaşan belge ve bilgilerde çok ciddi bir durum gördü ki ligleri 1 ayı aşkın bir süre erteleme kararı verdi. Bu 1 aylık süre aslında şu anlama geliyor; federasyon bir karar alacak, bu karara ilgili kulüpler itiraz edecek, itiraz da karara bağlanacak. Tüm bu süreci yaşayacağımız bir zaman dilimine erteledi. Demek ki durum ciddi. ŞampiyonlarLigi kuralarından önce karar verilmiş olacak. Bu tür duygusal kırıklıklar mutlaka olacaktır. "Aman Milli Takımımız etkilenmesin" anlayışı bizi doğruya değil eyyama götürecektir.
   

Sayfayı Paylaş