Soya Sütü ve Soya Sütünün Faydaları

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 21 Kasım 2010 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Soya Sütü ve Soya Sütünün Faydaları
  Soya sütü soya fasülyesinin zengin içerikli sütüdür. Zengin besin değeri sayesinde soya sütü pek çok farklı şekilde kullanılabilir.

  Soya sütü Çin ve Japonya`da taze olarak sütü yüzlerce yıldan beri uygulanan basit bir teknikle elde edilmektedir. Ev ortamında basit tekniklerle elde edilebilecek olan soya sütü sağlık için önemli bir yer tutmaktadır. Soya sütünü ekolojik ürün mağazalarında marketlerde bulmak mümkündür.

  Sade soya sütü, protein açısından zengindir. B vitamini ve demir kaynağıdır. Soya sütünde, süt şekeri laktozu bulunmaz. Bu nedenle soya sütü, laktoz hassasiyeti olan insanlar açısından iyi bir tercih olacaktır.

  Soya sütü inek sütüne alerjik olan insanlar ve veganlar (hayvansal hiçbir ürün kullanmayanlar) için de çok iyi bir alternatiftir.

  230 GR SOYA SÜTÜNDE BULUNAN BESIN MADDELERI
  Kalori140 Protein (gm)10,00

  Yag (gm)4,00

  Karbonhidrat (gm)14,00 Sodyum (mg)120,00

  Demir (mg)1,8 Riboflavin (mg)0,1

  Kalsiyum (gm)80,00

  Göbek Eritmek İçin Soya Sütü
  Göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak isteyenlere müjde. Amerikalı bilim adamları her gün düzenli olarak soya sütü içeren içeçekler tüketmenin, göbek bölgesindeki yağlanmayı ortadan kaldırdığını ortaya çıkardı. Alabama Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre, soya sütü fazla şekerin yağa dönüşmesini engelleyerek günlük olarak alındığında karın bölgesindeki yağların erimesini sağlıyor.turkeyarena.net Araştırmayı yürüten uzmanlardan Dr. Daniel Christie, soya sütlü içeceklerin karın bölgesindeki yağları engellemesine bağlı olarak kadınların kalp ve diyabet gibi rahatsızlıklara yakalanma riskini de azalttığını belirtti.

  Soya Sütü Nasıl Yapılır? Tarife göre bu fasulye önce suda bekletilip yumuşatılıyor. Üzerine su katılıp eziliyor. Elde edilen fasulye ezmeli su kaynatılıp süzülüyor. Oluyor size soya sütü…
  Marketlerde ithal ürünler var. Kendiniz hazırlayacaksanız, Soya fasulyelerinin genetik olarak oynanmamış ve hormonsuz olmasına dikkat ediniz.
   


Sayfayı Paylaş