Soy Ağacı Oluşturma

Konusu 'Resimli Program Anlatımları' forumundadır ve CAN tarafından 11 Şubat 2017 başlatılmıştır.

 1. CAN Well-Known Member


  Online soy ağacı çılgınlığı!

  Sanal ortamda soy araştırması giderek popüler hale gelmeye başlıyor. Akrabaonline.com'un ana versiyonu dynastree.com'a kuruluşundan bugüne kadar geçen iki yıllık süre içerisinde tam 10 milyon aile soy ağacı eklendi ki bu sayıya her hafta 100.000'in üzerinde yenisi dahil olmakta.

  Sitenin iki ay önce faaliyet göstermeye başlayan ve Türkiye için akrabaonline.com adıyla uyarlanan versiyonu kısa sürede Türk kullanıcılar tarafından farkedildi ve ilgi görmeye başladı. Katılan her kullanıcıya ücretsiz soy ağacı oluşturma ve yakınlarını davet ederek aile soy ağacını tamamlama hizmeti sunan siteye kullanıcılar arkadaşlarını da davet edebiliyorlar.

  Aile bireyleri tarafından eklenen profil bilgileri doğrultusunda aile mesleği, ortalama yaşam süresi, ailedeki soyadları, yaş grafikleri gibi özel istatistikler oluşturulabiliyor. Eklenen her profil sistem tarafından veri bankasında yer alan kullanıcılar tarafından oluşturulmuş yaklaşık 95 milyon profille karşılaştırılarak kullanıcılara veriler doğrultusunda olası akrabaları otomatik olarak bulunabiliyor.

  Soy ağaçlarına dahil olan haritalara aile bireylerinin doğum, ölüm ve ikamet yeri gibi bilgileri eklenerek ailenin zaman içerisindeki coğrafi dağılımı gözlemlenebiliyor. Ayrıca sitede mevcut olan soyadı haritaları sayesinde kullanıcılar soyadlarının harita üzerinde ülkelere göre dağılımlarını görüntüleyebiliyorlar.

  Siteye aile bireylerine ait sadece fotoğraflar değil aile tarihini ilgilendiren tapu senetleri, başarı belgeleri, madalya vesikaları, eski mektuplar vs. gibi her türlü eski doküman yüklenerek online aile arşivi oluşturulabiliyor.

  Soy ağacını istediği motifte düzenleyen kullanıcılar bunları yazıcıdan görüntü kalitesi bozulmadan diledikleri ebatta basabilir veya bir matbaada özel olarak bastırabilir ve yakınlarına aile soy ağacı tablosunu hediye edebilirler.

  Akrabaonline.com'un standart üyeliği yanında ücretli premium üyeliği de mevcut. Premium üyeler ücretsiz soy ağacı listeleri ve PDF formatındaki soy ağacı tabloları yanında gelişmiş arama ve soy ağacı istatistikleri gibi birçok uygulamadan özel olarak yararlanabilirler. Tanıtım amaçlı olarak şu anda her kullanıcıya premium abonelik avantajlarını 14 gün boyunca ücretsiz deneme imkanı sunuluyor.

  Uluslararası sosyal aile ağı dynastree.com yeni eklenen akrabaonline.com projesiyle birlikte şu anda tam 10 dil ve 15 ayrı ülkede ülkeye özgü isimlerle aktif faaliyet göstermekte. Türkiye projesiyle ilgili olarak sitenin kurucuları ve sorumlularından Sven Schmidt “Türkçe versiyonumuzun kısa süre önce yayına başlamasına rağmen Türkiye'de gördüğü ilgiden oldukça memnunuz. Sayfayı akrabalık ilişkilerini dikkate alarak Türkiye için özenle uyarladık ve bu şekilde Türk kullanıcılara daha çok hitap etmeyi hedefliyoruz.” dedi.

  Akrabalarınız ile hemen buluşmak için tıklayınız!

  http://www.akrabaonline.com/
   


Sayfayı Paylaş