Sorunlu XP yi Masaüstünden Onarma

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 5 Eylül 2010 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Onarım için XP CD'sini sürücünüze taktıktan sonra;
  Başlat >cmd satırına

  E:\i386\winnt32 /unattend
  yazın ve enter'layın.

  ''E:'' CD-ROM sürücü adıdır, sizde farklı olabilir.

  Bilgisayarınızı XP CD sinden açarak kurtarma konsolundan ''R'' ile onarımdan benim gibi hoşlanmıyorsanız yukarıdaki yöntemi mutlaka denemelisiniz.

  Diğer yöntemde bazı dosyaların çalışması bozulabilir, veri kaybı olabilir. Fakat yukarıdaki gibi yaptığınızda kurtarma konsolundaki ''R'' ile uğraşmadan Pc deki değişen, bozulan sistem dosyalarınızı onarabilir orjinalleri ile değiştirebilirsiniz. Aksine Bilgisayarnızda hiç bir veriniz kaybolmaz, çalışmayan yada ayarları değişmiş ''Hizmetler'' özgün konumlarına geri yüklenir.

  Şahsen cd den ''R'' ile Windows onarımını diğer yüklü programlar açısından pek sağlıklı bulmasamda, buna alternatif olarak yukarıdaki komutla sisteminizin eski sağlığına kavuşacağına garanti veririm.

  Not: Yukarıdaki işlemi yaparken mevcut Windows'unuz Sp2 ise Cd sürücüsüne Sp2 li Windows cd sini takmalısınız. Eğer Sp3'ü sonradan yüklemişseniz ya elinizde Sp3 cd si olacak yada sonradan yüklediğiniz Sp3'ü kaldırdıktan sonra elinizdeki Sp2 li Windows cd sini sürücünüze takarak işleme devam edeceksiniz.

  Kısaca, Sp3 yüklü pc yi Sp2 li Windows kurulum cd si ile onaramazsınız.
   


Sayfayı Paylaş