Sony Xperia M2 Aqua Özellikleri ve İncelemesi

Konusu 'Akıllı Telefonlar' forumundadır ve OrKuN tarafından 9 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Sony Xperia M2 Aqua Akıllı Telefon Detayları Özellikleri ve İnceleme

  Sony Xperia M2 Aqua ile suya dayanıklı telefonların fiyatları da bir miktar aşağıya çekilecek gibi görünüyor.

  Sony Xperia M2 Aqua'nın genel tasarımı üst düzey Xperia Z2 ile büyük benzerlikler gösteriyor. Xperia Z2'de olup M2 Aqua'da olmayan şeylerin başında ise bolca metal ve cam geliyor. Aqua'nın ön paneli Gorilla Glass 3'den oluşuyor ancak arka panele bakıldığında dokulu bir plastik ile karşılaşıyoruz. Ayrıca temel yapı malzemesi de alüminyumdan ziyade plastikten oluşuyor.

  Yapılan derecelendirmeye göre Aqua, IP68 standardına uymakta. Bunun anlamı ise bu telefonun paslanmadığı ve telefona zarar vermeden istediğiniz kadar suyun altında tutabileceğiniz.

  IP67 daha sıklıkla karşılaşılan bir dayanım seviyesi ancak bu telefon IP68'e sahip. IP67'ye sahip olan cihazlar suyun altında 30 dakika durabiliyorlar ve IP68 ise suyun altında istediğiniz kadar durabiliyor.

  Ancak suya dayanabilmesi için telefonun kapaklarının sıkı sıkı kapanmış olması gerekiyor. Telefonun sol tarafındaki microUSB girişinde ve telefonun üstündeki kulaklık girişinde ve de sağ tarafta microSIM ile microSD girişlerinde kapaklar bulunmakta. Eğer bu kapaklardan sadece biri bile açık olursa, IP68 su dayanımı standardının çöpe gittiğini görebilirsiniz.
   


Sayfayı Paylaş