Sony NEX-5

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve pult tarafından 14 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

 1. pult Well-Known Member


  [​IMG]

  Sony Alışılmışın dışında bir D-DSLR makine ile karşımızda,Sony NEX-5 Alpha sistem fotoğraf makinesini duyurdu. Kullanımı kolay bir model olan yeni Sony NEX-5 dijital SLR fotoğraf makinesi göze hoş gelen kompakt gövde yapısı içerisinde fotoğrafseverlere üstün bir görüntü kalitesi ile zevkli bir fotoğraf çekim keyfi sunuyor. Alpha ürün yelpazesinin son üyelerinden Sony NEX-5 DSLR kalitesindeki görüntüleme yeteneği beraberinde değiştirilebilir lens özelliğini cebe sığan kompakt sadece 24.2 mm inceliğindeki gövde ölçülerinde fotoğrafseverlerin beğenisine sunuyor. Dayanıklı ve hafif magnezyum gövdesi Sony NEX-5 modelinin değiştirilebilir objektifli modeller kategorisinde dünyanın en küçük ve hafif fotoğraf makinesi olmasını sağlıyor.
  Sony NEX-5 Alpha fotoğraf makinesi özellikleri
  • DSLR seviyesinde görüntü kalitesi ve kullanıcı dostu yapı
  • 14.2 megapiksel efektif çözünürlüklü Exmor APS HD CMOS görüntü sensörü
  • Dünyanın en küçük ve hafif değiştirilebilir objektif kamerası
  • 1080i HD kalitesinde video kayıt
  • Yardım Kılavuzu ve Çekim ipuçları içeren yeni sezgisel kullanıcı arayüzü
  • Alpha DSLR lenslerle uyumlu E-mount objektif yuvası
  • 3D destekli Sweep Panorama çekim modu
  14.2 megapiksel Sony NEX-5 ile harika fotoğraf ve videolar
  Sony NEX5 dijital fotoğraf makinesinin kalbini 14.2 megapiksel efektif çözünürlüğe sahip olan yeni geliştirilmiş Exmor APS HD CMOS görüntü sensörü oluşturuyor. Kameranın güçlü BIONZ görüntü işlemcisi fotoğraf ve video görüntü kalitesini daha kaliteli bir hale getirirken DSLR benzeri hızlı çekim performansı, hassas netleme ve minimum gecikme hızı elde ediliyor. Sony NEX-5 fotoğraf makinesi saniyede 7 kareye ulaşan bir seri çekim hızı sunuyor.

  Sony NEX-5 sistem fotoğraf makinesi fonksiyonları
  Sony NEX 5 dijital kameranın şık ve kolay kullanım sunan kullanıcı arayüzü fotoğrafseverlerin menülerde kaybolmamasını sağlayan yapısı ile güçlü yaratıcı çekimleri çok daha kolay hale getiriyor. Çekim ayarlarına kontrol butonu ile kolaylıkla ulaşılırken örneğin kontrol kadranı ile alan derinliği değiştirilerek hemen hemen hiççaba harcamadan profesyonel görünümde portre fotoğrafları çekilebiliyor ve kameranın LCD ekranında canlı olarak izlenebiliyor. Ayrıca yardım kılavuzu sayesinde fotoğrafçılık alanında acemi olan kullanıcılar sürekli ipuçları ve yardımcı uyarıların yardımı ile çekim yapabiliyorlar.


  Sony NEX-5 TruBlack LCD ekran
  Fotoğraflar ve çekim ayarları cihazın 3 inç (7.5 cm) büyüklüğündeki parlak XtraFine TruBlack özellikle LD ekranından izlenebiliyor. Otomatik parlaklık ayarına sahip olan LCD ekran her türlü çekim koşulunda ve parlak güneş ışığı altında dahi rahat bir görüş sağlıyor. TruBlack ekran teknolojisi daha canlı, zengin kontrastlı görüntüler sağlıyor.

  Sony NEX-5 Yassı tip lens ve konvertör kullanımı
  Günlük çekimler için ideal olan düşük profilli E16 mm F/2.8 yassı tip lens kameranı kompakt yapısını bozmadan rahat taşınabilmesine katkı sağlıyor. Yassı tip lensin görüş alanı VCL-ECU1 Ultra Wide Konvertör ile arttırılabildiği gibi VCL-ECF1 Balıkgözü Konvertör ile de farklı bir görüş perspektifi elde edilebiliyor.

  Sony NEX-5 kit lens
  E18-55mm F/3.5-5.6 zoom objektif bünyesine entegre edilen SteadyShot görüntü sabitleme teknolojisi kamera elde gerçekleştirilen çekimlerde daha net fotoğraflar elde edilmesini sağlıyor. Cihaz eşliğinde opsiyonel E18-200 mm F/3.5-6.3 zoom objektifi de kullanmak mümkün. Ayrıca fotoğrafseverler LA-EA1 konvertör satın aldıklarında Alpha serisinin 30 farklı objektif modelini de cihazla birlikte kullanabiliyorlar.

  Sony NEX-5 ile HD kalitesinde video kayıt
  Sony NEX-5 modeli Full HD (1920 x 1080i) kalitesinde video kayıt yapabiliyor. Sony NEX-5 ile kaydedilen HD kalitesindeki video görüntüler AVCHD dosya formatında kaydediliyor ve bu görüntüler HD televizyonlarda keyifle izlenebiliyor. Sony NEX-5 dijital fotoğraf makinesi ile video çekerken ECM-SST1 stereo mikrofon gibi harici aksesuarlar da kullanılabiliyor.

  Sony NEX-5 Sweep Panorama çekim modu
  Sony NEX-5 modeli Alpha serisinde Sweep Panorama çekim moduna sahip olan ilk fotoğraf makinesi olma özelliği taşıyor. Sweep Panorama modunda deklanşöre basıp kamerayı bir yandan diğer yana veya yukarı aşağıya hareket ettirmek yeterli. Bu şekilde seri biçimde hızla çekilen bir seri fotoğraf cihaz bünyesinde birleştirilerek 23 megapiksel çözünürlüğünde zengin detaylı görüntüler oluşturuluyor. Bu çekim modunda 226 derece görüş açısına ulaşan görüntüler elde etmek mümkün.

  Sony NEX-5 Auto HDR fonksiyonu
  Daha önce DSLR-A550 modelinde de gördüğümüz Auto HDR fonksiyonu iyileştirilerek Sony NEX-5 modeline entegre edilmiş. Bu fonksiyon sayesinde Sony NEX-5 dijital fotoğraf makinesi farklı pozlama değerlerinde üç farklı çekim yapabiliyor ve çekimin ardından bu görüntüler cihaz bünyesinde bir araya getiriliyor. Böylelikle zengin detaylara ve farklı göz alıcı bir görüntüye sahip olan HDR yüksek dinamik alan değerlerinde tek bir görüntü elde ediliyor.
   


 2. ot-gu Genel Sorumlu

  makine cebe sığarda lens nolucak alkış02
   
 3. pult Well-Known Member

  Lensde çantay konur her halde:),benim gözüm tutmadı,bu cihazda tutmaz gibi geliyor bana.
   
 4. ot-gu Genel Sorumlu

  yanımda kocaman çanta taşıdıktan sonra makineyide korum içine, sony saçmalıyo bence kompak ölçülerde diye hava atay boşu boşuna, SLR cihazların bi alışılmış görünümü vardır herkescee kabul edilen onun dışına çıkmamak lazım.

  lens gövdeden ağır olmazmı çekim esnasında zorluk çıkarır gibi sanki
   
 5. pult Well-Known Member

  İşin gerçeği banada çok kullanışlı gelmedi vizör yok ayna yok perde yok bu nasıl dslr ise,çıksın bakıp göreceğiz ne olduğuna,tamamen fiysakoda olabilir.
   

Sayfayı Paylaş