Sony Alpha A750

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve pult tarafından 29 Ekim 2009 başlatılmıştır.

 1. pult Well-Known Member


  Sony Alpha A750

  [​IMG]
  Sony d-slr piyasasına hakim olma gibi bir niyeti var galiba,gerçi çok model çıkarmakla iyi ürün çıkarmak aynı şey değil ama,bana kalırsa sony geç kaldığı bu segmentteki üretim açığını rakiplerine yetiştirmeye çalışıyor sanki.
  Son çıkardığı alfa serisindeki a850,a550,a500 modelleri daha raflara tam yerleşmemişken sony a750'yide duyurmanın hazırlığını yapıyorşu günlerde.
  Sony duyuruyu yapmaya hazırlana dursun nete makine ile ilgili haberler sızmış bile.
  Buranda sızan bilgiler arasında henüz bugüne kadar resmen duyurulmamış olan bir Sony Alpha A750 modelinden de söz ediliyordu. Ve mevcut güçlü kanıtlara göre Sony A750 adı altında bir modelin tanıtımı yakın bir zamanda gerçekleştirilmek üzere. İnternette çeşitli söylentiler dolaşmakta; bu söylentilerde 14.6 megapiksel efektif çözünürlüğe sahip olan bir Sony full frame görüntü sensöründen de bahsediliyor.

  Fiyat etiketi açısından bakıldığında Sony Alpha A550 ve A850 modelleri arasındaki büyük bir mesafe bulunuyor. Bu serinin yarı-profesyonel segmente bağlanması için bu boşluğun gerçekten doldurulması gerekiyor. Sony Alpha A850 fotoğraf makinesi full frame modeller açısından fiyatları bir kez daha aşağıya doğru zorlamış olmasına rağmen ciddi bir etki yapmış gibi görünmüyor. Bununla beraber, bu boşluğu dolduracağı ve potansiyel bir pazar payı elde etmesi düşünülen Sony A750 modelinin 14.6 megapiksel çözünürlüklü bir full frame sensöre ve yüksek bir görüntü işleme hızına sahip olacağını ifade edebiliriz. Açıkçası; Sony A750 modelinin tanıtımını uzunca bir süredir beklemekteydik. Ürünün tanıtımı stratejik nedenlerle de ertelenmiş olabilir veya video kayıt özelliği olmayan bir Sony Alpha modelinin duyurulması firma açısından çok riskli bulunmuş da olabilir. Las Vegas'ta düzenlenen CES 2010 Tüketici Elektroniği Fuarı Sony Alpha 750 dijital fotoğraf makinesi ile ilgi daha detaylı bilgilere sahip olma fırsatı sunabilir.
   


 2. BaRıŞ Well-Known Member

  piyasaya rekabet getirir iyi olur açıkcası ;)
   
 3. pult Well-Known Member

  canon ve nikon'un fiyatları ucuzladıysa bunu sony'e borçluyuzalkış02
   

Sayfayı Paylaş