Sony alfa'dan 3 yeni D-SLR

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve pult tarafından 31 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

 1. pult Well-Known Member


  Sony alfa 850

  [​IMG]

  Sony alfa serisi makinelerine 3 yenisini dah ekledi bunlar a500,a550 ve a850,sony'nin hızına yetişmek mümkün değil,diğer üreticileri muhakkaki bir panik havası sarmıştır kesin:),yılların D-SLR üteticileri canon,nikon,pentax hiç arka arkaya 3 makine çıkardıkları olmamıştır,sony teknoloji gücünü çok iyi kullanıyor.
  Önce alfa 850'ye bakalım.
  Sony'nin full frame 24.6 megapiksel çözünürlüklü CMOS sensöre sahip yeni modeli Sony Alpha A850 dijital SLR fotoğraf makinesi çift BIONZ işlemcisiyle profesyonel kullanım özelliklerini bir arada sunuyor. Sony'nin yeni modeli DSLR-A850 deneyimli fotoğrafseverlerin full frame bir modele geçişlerini makul fiyatlara gerçekleştirmelerine olanak tanıyor. Son derece sağlam gövde yapısına sahip olan Sony Alpha A850 dijital SLR fotoğraf makinesi profesyonel stili ve performansı ile 24.6 megapiksel sensör eşliğinde geçen sene tanıtılan DSLR-A900 modelinde bulunan hemen hemen tüm özellikleri bünyesinde barındırıyor.
  Full frame sensör sayesinde elde edilen yüksek çözünürlükteki görüntü verilerinin saf yapısı analog ve dijital olmak üzere iki aşamalı noise azaltma prosedüründen geçiyor. Noise azaltma işlemi öncelikle kameranın full frame sensörü ışığı elektronik sinyallere çevirirken gerçekleştiriliyor. Ardından Çift BIONZ görüntü işlemci aracılığıyla büyük miktardaki dijital verinin işlenmesiyle hassas şekilde ayarlanmış bir noise azaltma işlemi uygulanarak keskin netliğe ve minimum noise oranına sahip fotoğrafların ortaya çıkması sağlanıyor. Yüksek çözünürlük ve güçlü noise kontrol tekniğinin birlikteliği ISO 6400 gibi yüksek ISO değerlerinde dahi harika bir görüntü kalitesi elde edilmesine olanak tanıyor.
  Sony Alpha A850 dijital SLR fotoğraf makinesinin optik cam pentaprizma vizörü minimum distorsiyon ve % 98 görüş yansıtma özelliğiyle hassas şekilde kompozisyon oluşturmayı sağlıyor. Deneyimli fotoğrafseverler Sony A850 DSLR fotoğraf makinesinin yüksek hassasiyetteki otomatik netleme özelliğini de sevecekler. Sony Alpha A850 fotoğraf makinesinin 9 noktaya AF otomatik netleme sistemi 10 yardımcı netlik noktası desteğinde mükemmel bir odaklama performansı getiriyor.
  Kullanıcılar Sony DSLR A850 ile çektikleri fotoğrafları yüksek kontrastlı 3.0 büyüklüğündeki Xtra Fine LCD ekranda izleyebiliyorlar. 921k gibi sıra dışı bir çözünürlüğe sahip olan 3 inç LCD ekran dış mekânlarda parlak güneş ılığı altında dahi rahat bir görüş sağlıyor. Kullanıcıların yaratıcı çekim yapma kabiliyetlerini arttıran Akıllı Ön İzleme (Intelligent Preview) fonksiyonu pozlama, beyaz dengesi ve D-Range Optimiser değerlerini hemen çekim öncesinde ekrana getiriyor. Bu öz izleme kullanıcılara kompleks kompozisyonların oluşturulmasında inanılmaz bir yardım sağlarken farklı ışık sıcaklıklarındaki aydınlatma kaynaklarının kullanımını da kolaylaştırıyor.
  Sony Alpha A850 dijital SLR fotoğraf makinesinin Fn butonuna dokunulduğunda LCD ekran Quick Navi moduna geçiyor. Bu mod kullanıcıların başlıca çekim parametrelerini tek elle ayarlayabilmelerini kolaylaştırıyor. Sony A850'nin üst kısmındaki bir arka aydınlatmalı LCD paneli de başlıca çekim ayarları hakkında yaralı bilgileri sergileyerek cihazın büyük LCD ekranı kapalı olduğunda yararlı oluyor.
  Tüm Sony dijital SLR modellerinde olduğu gibi Sony A850 fotoğraf makinesinde de SteadyShot INSIDE olarak adlandırılan güçlü bir görüntü sabitleme sistemine yer verilmiş. Sony Alpha A850 dijital SLR kameranın SteadyShot INSIDE özelliği kamera sarsıntısı etkilerini 4 stop'a kadar azaltıyor ve her türlü odak uzaklık değerinde kamera elde fotoğraf çekilmesini kolaylaştırıyor.
  Full frame özellikli büyük kardeşi gibi Sony Alpha A850 dijital SLR fotoğraf makinesi de zorlu çekim koşullarına dayanan güçlü bir performans sergileyecek şekilde alüminyum kasa ve tamamı magnezyum alaşımlı bir gövdeden oluşturulmuş.
   


 2. pult Well-Known Member

  Sony alfa 550

  [​IMG]
  Sony'nin Alpha serisinden yeni modeli Sony Alpha A550 dijital SLR fotoğraf makinesi gelişmiş Live View canlı ön izleme özelliği ve üstün görüntü kalitesi ile dikkat çekiyor. 14.2 megapiksel efektif çözünürlüklü CMOS görüntü sensörüne sahip olan yeni Sony Alpha A550 dijital SLR geliştirilmiş yeni BIONZ işlemcisi sayesinde ISO 12.800 değerinde dahi zengin detaylara sahip, düşük noise değerlerinde fotoğraflar sunuyor. Sony Alpha A550 fotoğraf makinesi Hız Öncelikli çekim modunda saniyede 7 kareye seri çekim hızına ulaşabiliyor. Sony A550 DSLR fotoğraf makinesinin dikkat çeken diğer özellikleri arasında 3.0 inç LCD ekran, Auto HDR ve HDMI çıkışı yer alıyor.
  Sony A550 fotoğraf makinesinin Quick AF Live View özelliği güçlü BIONZ görüntü işlemcisi sayesinde hızlı ve hassas otomatik odaklama sunarak çok daha süratli biçimde fotoğraf çekilebilmesine olanak tanıyor. Böylece rahat portre çekimler ve dinamik spor görüntüleri gibi pek çok çekim rahatlıkla gerçekleştirilebiliyor.
  BIONZ görüntü işlemcisi ile güçlendirilmiş olan Sony Alpha A550 dijital fotoğraf makinesi yüksek seri çekim özelliğiyle hızlı hareket eden nesneleri kolaylıkla fotoğraflayabiliyor. Sony Alpha DSLR-A550 modelinde bulunan yeni Speed Priority modu seri çekim hızı konusunda çıtayı daha yükselterek (ilk karede elde edilen AF ve AE ayarları ile) saniyede 7 kare peş peşe çekim yapılmasına olanak tanıyor. Böylece Sony Alpha fotoğraf makinesinin bu performansı portre fotoğrafçılığında nüansları yakalamaya ve dinamik hareketli kompozisyonlarda da değerli anları sabitlemede büyük rol oynuyor.
  Sony Alpha A550 fotoğraf makinesinde DSLR modellerde ilk defa karşılaştığımız Yüz Algılama özellikli Quick AF Live View canlı ön izleme fonksiyonu bulunuyor. Sony A550 dijital SLR fotoğraf makinesinin Quick AF Live View özelliği fotoğraf karesindeki insan yüzlerini ön plana alarak doğal renklerde, keskin netlikte, doğru pozlama ve beyaz ayarı değerlerine sahip fotoğraflar elde edilmesini sağlıyor. Sony A550 fotoğraf makinesinin dijital SLR'lerde ilk defa karşılaştığımız bir diğer özelliği de Sony'nin Cyber-shot modellerinden de hatırlayacağımız ve Live View modunda bulunan Smile Shutter fonksiyonu. Bu fonksiyon fotoğraf karesinde mutlu ve gülümseyen insan yüzlerini tespit ettiği anda deklanşörü devreye sokarak fotoğraf çekim işlemini anında gerçekleştiriyor.
  Sony Alpha A550 dijital fotoğraf makinesi 3 inç büyüklüğündeki Clear Photo LCD Plus ekranı fotoğraf çekimleri ve çekim sonrası kontrol ve izleme işlemlerinde kullanıcının en büyük yardımcılarında biri. Sony Alpha A550 dijital fotoğraf makinesi 3 inç büyüklüğündeki Xtra Fine LCD ekranı fotoğraf çekimleri ve çekim sonrası kontrol ve izleme işlemlerinde kullanıcının en büyük yardımcılarında biri. Sony A550 kameranın LCD ekranı yukarı ve aşağı yönlerde 180 derece hareket ederek farklı ve sıra dışı bakış açılarından daha kolay fotoğraflar çekilmesine olanak tanıyor. LCD ekranda bulunan ortam ışığı sensörü LCD ekranın aydınlığını mevcut ortamın koşullarına göre otomatik olarak ayarlayarak her türlü durumda net ve güzel bir görüntü sağlıyor.
  Sony Alpha A550 dijital SLR fotoğraf makinesinin 2009 yılının Ekim ayı sonlarına doğru piyasalara sunulması bekleniyor. Sony DSLR-A550 dijital kameranın satış fiyatının ise daha açıklanacağı belirtildi.
   
 3. pult Well-Known Member

  Sony alfa 500

  [​IMG]
  Alfa 500'ü 550 den ayıran mpiksel dışında pek bir donanım farkı yok,fiyatınında birbirine çok yakın olacağı tahmin ediliyor.
  Sony Alpha 500
  Marka Sony
  Model Alpha 500
  Çözünürlük 12.30 Mpixel
   
 4. pult Well-Known Member

  duydugum bir soylentiye gore fiyatlar hicte ucuz degil,a850 3500$-a550 1700$-a500 1600$.bilemiyorum bana pek tutarli gelmedi fiyatlar,ciksin bakalim.
   

Sayfayı Paylaş