Sonunda 3D Projeksiyonda Piyasaya Cikti

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 19 Eylül 2011 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Sony'den 3D Projektor
  3D teknolojisi gerçekten çoğu izleyiciler için vazgecilmez bir izlenim keyfi ve deneyimi sunuyor. İşte tam bu keyfi daha da geliştiren Sony Professional, Berlin'deki IFA konferansında izleyicilere iyi bir 3D ev sineması deneyimi sağlayan en yeni ev projektörü VPL-VW95ES'i tanıttı. Geçtiğimiz yılın Eylül ayında duyurulan VPL-VW90ES'in bir üst modeli olan VPL-VW95ES, Sony'nin yeni 3D ev sineması projektörü olma özelliğini taşıyor. Sony'nin 3D Dünyası vizyonunu gerçekleştirmede önemli bir adımı temsil eden VPL-VW95ES yeni dinamik lamba kontrol teknolojisini kullanıyor ve 3D filmi sinema tutkunlarının isteklerini karşılayacak şekilde canlı ve aydınlık görüntüler sunuyor.

  Sony Professional'da ürün müdürü olan Tak Nakane, "Oldukça dinamik olan kontrast oranı (150,000:1) ve daha gerçekçi bir sinema deneyimi ile eşsiz bir resim kalitesi sunuyor. VPL-VW90ES ile ilgili müşteri görüşleri dikkatlice ele alındı ve izleyicilere şimdiye kadarki en iyi ev sineması deneyimini sağlayacak şekilde, o görüşlere göre değişiklikler yapıldı. Ev sinemasının konforu, düşük fan gürültüsü, esnek resim ayarlaması ve kullanıcıların bir düğmeye basarak 2.35:1 en boy oranını ayarlamalarına izin veren resim pozisyonu belleği ile oldukça geliştirildi" diyor.

  3D Blu-ray'de şimdi belirli sayıda filmin hazır olması, VPL-VW95ES'in izleyicilere evde de yerel sinemalardaki deneyimi sunmasınısağlıyor. Ürün, izleyicilere canlı ve aydınlık görüntüler verecek şekilde, iris ile kullanıldığında dinamik kontrast oranını maksimum seviyeye getirmek için bir kontrast geliştiriciyi içeren Sony'nin Advanced Iris 3 teknolojisi ile donanmıştır. Motionflow teknolojisi, hareket izini ve titreşimi azaltıyor, böylece izleyicilere iyi bir resim kalitesi sağlıyor.

  Çok yönlü bir cihaz olan VPL-VW95ES kesintisiz bir şekilde 2D ve 3D filmleri gösterebiliyor. Gelişmiş bir soğutma sistemi bulunan projektör, arka planda sessizce çalışırken fan gürültüsü düşük lamba modunda 22dB'de tutuluyor. Ayrıca VPL-VW95ES, motorla ayarlanabilen 'Lens Değiştirme' fonksiyonuna da sahip. Kurulum işlemi oldukça basit olduğundan resim kolaylıkla ayarlanabiliyor.

  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş