Soğan Suyunun Faydaları

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 10 Aralık 2009 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Soğan Suyunun Faydaları
  İçerdiği maddeler sayesinde derinin kendini yenilemesini hızlandıran safran ise sağlıklı ve canlı bir görüntüye sahip olmanıza yardımcı oluyor. Demir ve çinko bakımından çok zengin bir besin maddesi olan midye; oksijeni hücrelere taşıyor ve metabolizmanın gelişmesini sağlıyor.Soğan suyu kalbi güçlendirmektedir. Ayrıca midye, 18 mikrogram B12 vitamini içeriyor.

  Soğanın özünü çıkarmak için; öncelikle soğanı 4 eşit parçaya bölüp tencereye kaynatmak için koyuyoruz. Üzerine su ilave edeceğiz fakat bu eklediğim su ne az ne çok olacak. Yaklaşık 10 dk süren kaynama işlemi bittiğinde bir bardak kalacak şekilde ayarlanmalıdır. Su boz renkte olacaktır.

  Daha parlak saçlar için: Soğanda bulunan kükürt baş derisini besler ve saçların parlamasını sağlar.

  Sivilceler İçin: Sivilceleriniz için orta boy soğanın baş kısmına vurarak parçaladıktan sonra kabuğu ile beraber cam bir kavanoz içindeki 1 litre ılık suya koyarak bir gece beklettikten sonra sabah aç karnına 1 su bardağı bu sudan içmeniz öneriliyor. Bu kürü aksatmadan on gün boyunca devam edin.

  Soğan Suyu Kürü : Soğan, çok besleyicidir , doğal bir antibiyotiktir. Ayrıca, soğan suyu iyi bir idrar söktürücüdür… Soğan suyunun zayıflamaya yardımcı olduğu ise pek bilinen bir şey değil. Zayıflamayı sağlayan, soğanın idrar söktürücü olması.turkeyarena.com

  Vajinal akıntıyı gidermek için soğan suyu kürü :
  1 orta boy beyaz soğanı ( kırmızı ve mor soğan olmaz ) dörde bölün. önceden kaynatılmış 2 su bardağı klorsuz suya koyarak 5 dakika kaynattıktan sonra içine başka bir şey katmadan öğle ve akşam yemeklerinden önce 1er bardak suyunu için.

  Uyarı: Bu soğan suyu kürünü 15 günden fazla uygulamayın.
   


Sayfayı Paylaş