SLK-Serisi Roadster 2012 Model

Konusu 'Mercedes' forumundadır ve oguzturk tarafından 25 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Mercedes SLK-Serisi Roadster
  Sportif ve güçlü

  V6 benzinli motor:
  SLK 350 BlueEFFICIENCY
  Önceki modele göre %20 daha düşük yakıt tüketimi ve buna bağlı olarak daha düşük CO2 emisyon seviyeleri...Bu avantajlar, temel olarak püskürtme güdümlü yanma ve piezo enjektörleri vasıtasıyla yüksek basınçlı enjeksiyon kullanan yeni nesil Mercedes-Benz direkt benzin enjeksiyon özelliğinin sonucudur. Azami motor gücü 225 kW ve 3500 rpm devir hızında azami 370 Nm tork sağlamaktadır. Değişiklik yapılan yanma sürecine ilaveten yakıt tüketimini düşüren diğer özellikler arasında standart ECO start/stop fonksiyonu, tamamen yeni bir hava emiş ve egzoz sistemi, kontrol edilen yardımcı elemanlar, akıllı alternatör yönetimi ve istikrarlı bir şekilde uygulanan hafif tasarım prensipleri yer almaktadır. Üstün saflık yeni V6 motorun kendine özgü özelliklerinden biridir. turkeyarena.net Otomobil kullanma eğlencesi bakımından yeni 6 silindirli motor ayrıca etkindir: düşük motor devir hızlarında güçlü tepki ve tüm motor devir hızı aralığında büyük yol tutuş gelişimi etkileyici ses için rezonanslı emme manifoldu ile tamamlanmaktadır.

  (SLK 350 BlueEFFICIENCY: ortalama yakıt tüketimi:: 7.1 lt/100 km, ortalama CO2 emisyon değerleri: 167 gr/km)

  Fiyat Listesi
  [​IMG]
  En güncel fiyat ve kampanya bilgisi için lütfen Mercedes bayileri ile iletişime geçiniz.
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  4-silindirli benzinli motorlar:
  SLK 200 BlueEFFICIENCY ve SLK 250 BlueEFFICIENCY
  Optimize edilmiş, direkt enjeksiyonlu, üstten iki eksantrik milli , değişken supab ayarlı ve turboşarjlı 4-silindirli 1.8-litrelik benzinli motor en üst seviyede tork yanında daha düşük yakıt tüketimi ve emisyon değerleri sunmaktadır. Optimize edilmiş yanma sayesinde direkt benzin enjeksiyonu yakıtın daha verimli ve etkin kullanımını sağlamaktadır. Değişken subap ayarı optimum silindir dolumunu ve bu şekilde daha düşük yakıt tüketimini mümkün kılmaktadır. turkeyarena.net Yakıt tüketimi, daha düşük ağırlık ve daha az dahili sürtünme sayesinde de daha düşük olarak gerçekleşmektedir. İkidenge mili motorun tüm devir hızlarında düzgün çalışmasını sağlarken bir ses üreteci sportif bir ses yaratmaktadır.

  4-silindirli benzinli motor iki motor gücü seçeneğiyle sunulmaktadır: SLK 200 BlueEFFICIENCY’de 135 kW güç ve 270 Nm azami tork, ve SLK 250 BlueEFFICIENCY’de 150 kW güç ve azami 310 Nm tork. Takılan şanzıman türünden bağımsız olarak, her iki motor da standart olarak yakıt tasarufu yapmanızı mümkün kılarak trafik ışıklarında veya trafik sıkışıkken çevreye verdiğiniz yükü azaltmanızı sağlayan ECO start/stop sistemiyle donatılmıştır. Ayrıca, her iki motor da Euro 5 emisyon standartlarına uymaktadır.

  (SLK 200 BlueEFFICIENCY: ortalama yakıt tüketimi: 6.1–6.8 lt/100 km, ortalama CO2 emisyon değerleri: 142–158 gr/km; SLK 250 BlueEFFICIENCY: ortalama yakıt tüketimi: 6.2–6.6 lt/100 km, ortalama CO2 emisyon değerleri: 144–153 gr/km)

  [​IMG]
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş