Skoda Roomster,Türkiye’ye özel hafif ticariye dönüşecek

Konusu 'Diğer Markalar' forumundadır ve OrKuN tarafından 29 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Volkswagen bünyesindeki Skoda, Roomster modelini Türkiye’ye özel üreterek, vergi mevzuatına göre binek otomobil yerine hafif ticari araç sayılmasını sağlayacak..

  [​IMG]

  Skoda Yüce Auto Yönetim Kurulu Üyesi Emir Berduk Marşan, sıradışı tasarımıyla binek otomobil ve hafif ticari araç arasında bir görünüme sahip olan Roomster’in Türkiye’ye pazarında B segmenti bir MPV olarak yer aldığını belirterek, "Roomster, Türkiye’deki vergi mevzuatına göre binek otomobil olarak kabul ediliyor ve buna göre vergilendiriliyor. Rakiplerimize karşı bize dezavantaj sağlayan bu durum artık değişecek" dedi.

  Yeni Superb’in Avusturya’daki uluslararası lansmanında görüştüğümüz Emir Berduk Marşan, Skoda’nın merkeziyle uzun süredir Roomster konusunda görüştüklerine işaret ederek, "Roomster 5 koltuklu olması nedeniyle hafif ticari araç sınıfına girmiyor. Skoda fabrikasından Türkiye’de mevzuta uygun bir üretim yapılmasını talep ettik. Araçta yapılacak Türkiye’ye özel değişikliklerle bundan sonra Roomster, hafif ticariye dönüşecek" diye konuştu.

  Geçen yıl Skoda Yüce Auto olarak 5 bin 465 adetlik satış gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Marşan, şunları söyledi: "Satışlarımızın bin 66 adetini Roomster oluşturdu. Bu yıl içerisinde Roomster’in hafif ticari araç kabul edilmesiyle satışlarımızın 2-3 kat artmasını bekliyoruz. Türkiye’deki birçok rakibimizin hafif ticarideki gücünden binek otomobillerde de yararlandığını görüyoruz. Roomster’in hafif ticari araç olarak satışlarının katlanması Skoda Yüce Auto’nun binek modellerindeki rekabet gücünü de arttıracaktır."


  28.05.2008, Çarşamba
   


Sayfayı Paylaş