Skoda Fabia 2010

Konusu 'Diğer Markalar' forumundadır ve oguzturk tarafından 12 Haziran 2010 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Skoda Fabia, aracın ön tarafını kapsayan detaylı bir tasarım değişikliği yaşadı. Dikey hatlar yerine yatay hatlar tercih edildi. Yeni gövde renkleri ve jant seçenekleri eklendi, aracın kabini değiştirildi. Fabia rüştünü ispat etti.

  Tamamen yeni motor seçenekleri.
  Standart 1,2/51 kW ve 1,4/63 kW motorların yanı sıra, yeni süper şarjlı 1.2 TSI* 63 kW ve 77 kW motor seçenekleri de sunulmaktadır. 1.2 TSI* 77 kW gücündeki motor, 6 ileri vitesli otomatik Tiptronic şanzıman yerine 7 ileri vitesli, çift kavramalı otomatik DSG şanzıman, ile sipariş edilebilir.
  55 kW güce sahip 3 silindirli 1.2 TDI* CR motordan, 55 kW güce sahip 4 silindirli 1.6 TDI CR motordan ve 66 - 77 kW güce sahip 4 silindirli 1.6 TDI* CR motordan oluşan bir dizel motor yelpazesi mevcuttur. Tüm dizel motorlarda common-rail enjeksiyon sistemi kullanılmıştır ve hepsi sabit Dizel Partikül Filtresine sahiptir. Hem benzinli hem de dizel motorlar, EU 5 emisyon standartlarına uygundur.

  Benzinli motorlar
  8 supaplı, dört silindirli süper şarjlı 1.2 TSI motor, ilk kez Yeti modelinde kullanılmıştır. Fabia modellerinde ise aynı motor 63 kW ve 77 kW güç çıkışlarıyla sunulmaktadır. Yeni TSI motor, daha düşük yakıt tüketimine ve C02 emisyonuna, daha iyi hızlanmaya ve atmosferik motorlardan daha yüksek bir azami hıza sahiptir. Her iki motor versiyonunda da, 5 ileri vitesli MQ 200 manuel şanzıman sistemi mevcuttur; 1.2 TSI/77 kW motor versiyonu ise, 7 ileri vitesli DSG şanzıman sistemiyle birlikte sipariş edilebilir.
  Dizel motorlar
  Tamamen yenilenmiş yeni dizel motor yelpazesinde, 66 kW ve 77kW çıkışlı, küçük hacimli 1.2 TDI CR DPF/55 kW, 1.6 TDI CR/55 kW ve 1,6 TDI CR DPF seçenekler mevcuttur. Yeni motorlar, katı partikül filtrelidir ve EU 5 emisyon standartlarına uygundur. Önemli teknik yeniliklerden biri de, common-rail sistemi ve 4 supap teknolojisine sahip, yüksek basınçlı doğrudan enjeksiyon sistemidir. Bunun anlamı, yeni motorların daha sessiz ve düzgün çalıştığı ve daha az yakıt tükettiğidir.
  Şanzıman sistemleri
  5 ileri vitesli manuel şanzımanlar, tüm motor seçenekleri için mevcuttur ve kısa yolculuklarda bile doğru ve hafif vites geçişleri sunar. Daha güçlü olan 1.2 TSI /77 kW motor seçeneğinde ise, tamamen yeni bir otomatik şanzıman sistemi sunulmaktadır. 6 ileri vitesli otomatik Tiptronic sistemi, yerini Octavia, Yeti ve Superb modellerinden tanıdığımız 7 ileri vitesli, çift kavramalı DSG şanzımana bırakmıştır.

  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

 3. oguzturk Administrator Staff Member

  Yeni Skoda Fabia Combi, tüm yeni nesil Skoda modellerinde olduğu gibi uyumlu çizgileri ve zaman üstü tasarımına son noktayı koyan detayları ile gözlerinizi kamaştıracak.
  Yeni model yolcular için daha iyi konfor sağlarken, eşyalar için de daha fazla bagaj alanı sunuyor. Bagaj bir önceki modele göre 54 litre büyütülerek bagaj hacmi 480 litre olmuştur. Arka koltuklar tam katlandığında bagaj hacmi 1.460 litreye ulaşmaktadır, bu hacim bir önceki modelden 235 litre daha fazladır.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş