Skoda Auto, yeni teknoloji merkezini açtı

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 11 Şubat 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Skoda Auto, yeni teknoloji merkezini açtı
  45 milyon Euro’luk yatırım ile gerçekleştirilen teknoloj merkezi, 300 nitelikli eleman için iş fırsatı yaratacak. Mladá Boleslav’da yer alan Skoda Auto’nun yeni teknoloji merkezi Volkswagen AG Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Martin Winterkorn ile Skoda Auto Yönetim Kurulu Başkanı Reinhard Jung ve Teknolojik Gelişimden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Eckhard Scholz tarafından açıldı.

  [​IMG]

  Elektronik ve elektrik mühendisliği geliştirme laboratuarları ve atölyeleri, motor ve şase geliştirme alanları, akustik ve gürültü test odaları, gün ışığı simülasyon test tesisi, iklim odası ve ışık tüneli bulunacak olan Yeni Teknoloji Merkezi 2009 yılı içinde faaliyete geçecek.

  Skoda markasının ürün portföyündeki artış, artan teknolojik ve yasal gereksinimler ve müşterilerin artan talepleri yeni tesislerin açılması gerekliliğini ortaya çıkardı. Yeni Teknoloji Merkezi ile teknolojik geliştirme çalışmalarının yapıldığı toplam alan yaklaşık yüzde 70 artış göstererek 44.432 m2’ye ulaştı.

  Prof. Dr. Martin Winterkorn yeni tesis hakkında “Çek Cumhuriyetindeki teknik eğitim sektörü dünya standartlarında bilgi ve yeteneklere sahip yüksek nitelikli uzmanlar yetiştiriyor. Bu da Skoda Auto’nun VW Grubunun dünya genelindeki otomotiv geliştirme faaliyetlerinde aktif olarak yer alacak bir uzmanlık merkezi konumunu güçlendirme çabalarımızı destekleyen mükemmel bir ortam sağlıyor” diyerek görüşlerini bildirdi.

  Reinhard Jung konuyla ilgili olarak “Skoda Auto’nun yeni teknoloji merkezi Çek Cumhuriyetindeki uygulamaya yönelik bilim ve araştırmalarında çok önemli yer tutuyor. Üniversitelerde ileride bilimsel incelemeler bağlamında büyük bir potansiyel sunacak olan Teknoloji Merkezindeki en son teknoloji analiz ve test sistemleri öğrenciler için büyük bir fırsat olacak. Mladá Boleslav’daki Skoda Auto’nun geleceği artık hem üretim tesisleri hem de Şirketin kendi üst sınıf teknoloji geliştirme merkezi üzerine dayanmaktadır” dedi.

  Dr. Eckhard Scholz ise “Yeni Teknoloji Merkezinin inşaatı Skoda Auto’nun teknoloji geliştirme faaliyetlerinin uzun vadeli arttırma planlarının bir parçasını oluşturmakla birlikte yine Skoda Auto’nun VW Grubundaki araştırma kabiliyetlerini destekliyor ve Şirketin Çek Cumhuriyetindeki otomobil geliştirme ve tasarım geleneğinin devam etmesine olanak sağlıyor” açıklamasını yaptı..
  10.02.2009, Salı
   


Sayfayı Paylaş